Новини

Хоробрі серця Небесної сотні

22.02.2015 11:29

У пятницю 20 лютого 2015 року уперше було проведено в НВК виховні заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. Учні та учителі вшанували пам'ять загиблих під час Революції гідності, яка проходила з 21 листопада 2013 року до лютого 2014 року. 


В хлоді заходу-реквієму «Хоробрі серця» учні старших класів обгворили недавні історичні події та переглянули відео-фільми про події, що відбувались в центрі Києва в ході Революції Гідності взимку 2013-2014 років.  


Даний захід показав, що виховання любові і гордості за свою країну, шанобливе ставлення до рідного народу є найважливішим показником моральності сучасної людини.

Читати далі

21 лютого - День рідної мови!

21.02.2015 08:46

Поставимо на покутті високу свічу

Слова нашого – хай возсіяє.

Любов Голота

Шановні учні та педагоги! Вітаємо Вас у Міжнародний день рідної мови зі святом української мови – одного з безцінних і цілющих джерел буття народу! Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного з нас є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.Володимир Сосюра пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема».

Ми повинні завжди пам'ятати, що українська мова – це мова нашої свободи і нашої державності. Повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Усі маємо глибоко усвідомлювати обов'язок шанувати й володіти мовою народу, який дав назву нашій Батьківщині, а також поважати і підтримувати усі мови, сущі в Україні, як важливу складову нашого спільного національного багатства.

Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

Читати далі

День цивільного захисту в НВК

20.02.2015 15:11

У пятницю 20 лютого 2015 року всі учні та педагогічний колектив НВК взяли участь в проведені Дня цивільного захисту. 

Протягом тижня на уроках "Захисту Вітчизни", основ здоровя та на виховних годинах обговорили особливості захисту в умовах можливих терористичних актів чи інших нештатних ситуацій.

Також було відпрацьовано евакуацію учнів з приміщення НВК до захисної споруди. 

Вчитель фізичної культури та "Захисту Вітчизни" Віктор Миколайович Шевченко разом із старшокласниками продемонтстрували навички гімнастичної підготовки в умовах можливої екстренної евакуації. Також було проведено навчання з використання протигазів та інших засобів індивідуального захисту.

В.о. директора НВК Андрій Петрович Гриценко розповів учням основні правила поводження в умовах можливих артобстрілу та бомбардування. 

Рекомендації щодо дій при артобстрілу та бомбардуванні
 
На вулиці
 
Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерхіт), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.
 
Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?
 
Якщо є якийсь виступ (навіть тротуар, бордюр), канава, будь-який виступ або заглиблення в землі - скористайтеся цим природним захистом. Якщо поруч є якась бетонна конструкція - лягти поруч з нею.
 
Лежати треба, щоб знизити шанс потрапляння уламків. Все це не допоможе, якщо пряме влучення, але знизить шанси на уламкове поранення. Уламки летять вгору і по дотичній. Якщо людина стоїть - більше шансів опинитися у них на шляху, ніж якщо лежить.
 
У  транспорті
 
Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знову-таки: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.
 
У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, автобусі - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху. Не поруч з машиною (автобусом, тролейбусом та ін.)! Якщо будуть бити, то спочатку в машину, а потрапить в неї, вона вибухне разом з людиною. Треба вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і поповзом відійти далі, потім лягти.
 
Не підходять для укриття:
 
- під'їзди будь-яких будівель, навіть невеликі прибудовані споруди. Від багатоповерхових/багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;
 
- місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);
 
- звичайні ЖЕКівські підвали будинків. Вони абсолютно не пристосовані для укриття під час авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабкі перекриттях, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо).
 
Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне ризик миттєвої пожежі або задимленості.
 
Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні «коробки» не мають ні найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або «складаються») не тільки від прямого влучення, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві уламки снарядів.
 
Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого).
 
Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.
 
Часом люди зі страху стрибали в річку, в ставок, фонтан і т.д. Вибухи бомби або снаряда у воді навіть на значній відстані дуже небезпечні: сильний гідроудар і - як наслідок - важка контузія.
 
Можна сховатися в таких місцях:
 
- у спеціально обладнаному бомбосховищі (якщо пощастить). Від звичайного  підвалу дане бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
- у будь-якій канаві, траншеї або ямі;
- у широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метри);
- уздовж високого бордюру або фундаменту забору;
- у дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи);
- у підземному овочесховищі, силосній ями і т.п.;
- у оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;
- у каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороше укриття (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку? Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - ні в якому разі не газова магістраль!).
- у ямах-«вирвах», які залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.
 
У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому уламки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.
 
Отже, загальне правило: ваше укриття повинно бути хоч мінімально заглибленим і, разом з тим, повинно перебувати подалі від споруд, які можуть обрушитися на вас зверху при прямому влученні або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 метри на відкритому місці.
 
Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби.
 
Не панікуйте. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.
По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум - двадцять хвилин; авіаналіт - значно менше. У наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.
 
У будинку
 
Якщо в будинку є підвал - спуститися в підвал.
Якщо підвалу немає - спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі - всім на перший поверх.
 
Заздалегідь знайти внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), якщо всі кімнати зовнішні - вийти на сходову площадку.
 
Ні в якому разі не знаходитися навпроти вікон!
 
Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найвіддаленішу кімнату з протилежного боку.
 
У тому місці, що буде вибрано, сісти на підлогу біля стіни - чим нижче людина перебуває під час потрапляння снаряда, тим більше шансів, що її не зачепить осколком. Знову ж, не навпроти вікон. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми (набити мішками з піском або речами, але щільно). Це краще, ніж незахищені вікна і скло.
 
У погребі
 
Погріб у приватних будинках - брати до уваги, що його може завалити! Тому залишити в будинку на видному місці великий плакат «Під час бомбардувань ми в погребі» і вказати, де погріб знаходиться.
 
Взяти з собою телефони, радіо на батарейках, воду.
 
Не впадати в паніку. Це важливо.
 
Після закінчення обстрілу (бомбардування)
 
Залишаючи місце укриття, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними!
 
Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках - від найменшого руху або дотику. Вся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!
Найбільші втрати в югославському конфлікті були на самому початку війни серед цивільних людей, яких бойові дії застали блискавично: відсутність підготовки та дотримання елементарних правил - величезна небезпека, якої можна уникнути.
Читати далі

20 лютого - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

19.02.2015 17:37

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 11 лютого 2015 року № 69/2015).

Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Кабінету Міністрів, із залученням громадськості, доручено розробити та затвердити комплексний план заходів, передбачивши, зокрема: створення у Києві музею, присвяченого подіям Революції гідності; проведення за участю Національної академії наук, музейних, архівних і наукових установ пошукових робіт щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події.

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує під час відзначення національного свята Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у навчальних закладах області керуватисяметодичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України від 27.11.2015 № 1/9-614 щодо патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у 2014/2015 навчальному році.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 69/2015

Читати далі

Шкільні волейболісти - без призового місця

18.02.2015 12:18

Не змогли вибороти призове місце наші шікльні волейболісти. У вівторок 17 лютого 2015 р. кращі чотири команди (Полошківського, Сварківського, Слоутського та Уланіввського  НВК) змагались у фіналі районних змаганнь з волейболу серед юнаків в залік ХХІІІ спортивних ігор школярів.

Ігри проходили у спортзалі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. В ході  6 ігор між найсильнішими суперниками,перемогу отримала команда Уланівського НВК (учитель Мінаков С. І.), на ІІ місці – Сварківський НВК (учитель Матвієнко Н.В.), ІІІ місце у Полошківського НВК (учитель Кравченко В.М.).

Кращим гравцем у нашій команді було названо Ніколаєнка Дмитра. 
 

Читати далі

Слоутські школярі - на обласних змаганнях

16.02.2015 12:56

На вихідних 14-15 лютого вихованці групи футболістів Слоутського відділення районної ДЮСШ взяли участь у турнірі, що проходив у  м.Глухів Це  традиційний турнір з міні-футболу пам’яті тренера ДЮСШ Віктора Манжоса. 

В змаганнях прийняли участь футбольні колективи м.Суми, м.Конотоп, м.Кролевець, м.Глухів та команда Глухівського району, які були розподілені на дві групи.  

В перший день команди грали по групам. В напруженій боротьбі юнаки Глухівського району зайняли друге місце в групі, що дало змогу зустрітися в полуфіналі з переможцем іншої групи командою ФЦ «Барса» м.Суми. Іншу пару склали команди м.Кролевець та м.Глухів. Гра з Сумчанами проходила з переменним успіхом, сільські юнаки постійно вели в рахунку, але в кінці поєдинку не вистачило сил і поступились з рахунком 4:2. Одже в матчі за третє місце команда Глухівського району виснажена поєдинком з футболістами із м.Суми  змогла довести поєдинок з однолітками з м.Кролевець до нічийного результату 3:3, а в післяматчевих пенальті поступилась 7:6 і зайняла четверте місце. Що стосується переможця турніру, то ним стала команда м.Суми, яка впевнено перемогла команду м.Глухів.

Читати далі

Всіх вітаємо із Днем закоханих!

14.02.2015 10:37

За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

У пятницю 13 лютого 2015 р. в НВК відбувся вечір присвячений цьому святу. Відповідальним за нього були учні 9 класу (класний керівник Шевченко В.М.) Він почався змаганням команди хлопців та дівчат в яких виграли представниці прекрасної статі. 

 

Потім в конкурсі поєднання сердець і хлопці, і дівчата 6-11 класів обєднались в пари. В ході змагань у фінал вийшли Стеценко Анастасія та Сорбат Артем (обоє 7 клас), девятикласники Багута Дмитро та Маринченко Наталія, а також найстарші - Буцик Ірина та Андросенко Євген. Остання пара і стала переможцем вечора. 

 

Більше ФОТО за посиланням: 

Читати далі

ТИЖДЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ - 5-6 клас у п'ятий день

13.02.2015 13:07

У пятницю 13 лютого Тиждень енергоефективного освітлення у Слоутському НВК в рамках участі у проекті «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» від Програми розвитку ООН в Україні закінчився. 

В цей день про енергоефективність та бережливість говорили учні 5-6 класів разом із класними керівниками Тамарою Іванівною Непомнящою та Олексієм Миколайовичем Абрамчуком.

В ході тематичної класної години діти визначили який ефект дає використання сучасних лампочок "Люміка" та "Свєтіка", як для власної родини, школи так і всієї Земної кулі. Адже в умовах економічної кризи це зекономить  кошти , а згодом і всю екологію світу. 

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/album-57555412_211423421

Читати далі

ТИЖДЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ: день 4-й - досліди старшокласників

12.02.2015 18:59

У четвер 12 лютого старшокласники НВК на уроках фізики, хімії, а також математики з практичної сторони проаналізували  переваги сучасних енергозберігаючих ламп. 

З допомогою буклетів наданих Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) та знань з названих предметів учні 10-11 класів на конференції розповіли про принцип роботи звичайних ламп розжарювання. 

Також школярі дослідили чому люмінісцентні та світлодіодні лампи допомагають економити домашній бюджет. Також було названо причини їх дороговизни та ефективності використання.   

Читати далі

ТИЖДЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ: 3-й день - психолог та англійська мова

11.02.2015 15:44

У середу 11 лютого 2015 року обговорення енергоефективності освітлення у школі та вдома продовжили семикласники разом із своїм класникм керівником та вчителем англійської мови Вітиаліною Григорівною Лазаренко.

Діти використали інформацію з буклетів наданих безкоштовно благодійною організацією «Вчителі за демократію і партнерство" в рамках проекту Програми розвитку ООН в Україні. З допомогою вчителя семикласники опоцювали текст та здійснили переклад його на англійсьу мову з подальшим обговоренням. 

Також питання в цей день продовжив практичний психолог НВК Ігор Іванович Колодочка, який провів спеціальний тренінг. Разом з учнями середніх класів він обговорив тему енергоефективності освілення та визначив шляхи їх реалізації. 

В ході розмови учні проаналізували переваги і недоліки звичних та сучасних електроламп. Шляхом колективного обговорення діти більш ефекивними назвали так звані "економки". 

 

Читати далі

Тиждень енергоефективності - ДЕНЬ ДРУГИЙ: наймолодші та лінійка

10.02.2015 15:34

У другий день Тижня енергоефективності у Слоутському НВК з перевагами сучасних енергозберігаючих ламп ознайомились всі. Ще зранку на лінійці про переваги світлодіодних та люмінісцентних ламп розповів вчитель економіки Андрій Петрович Гриценко. Він на конкретних прикладах довів ефекивність саме "дорогих", а не дешевих електроламп для освітлення.

Потім для учнів 1-4 класів НВК було організовано бесіду-перегляд мультфільтмів про пригоди СВЄТІКА та ЛЮМІКА. 

В ході спілкування діти розповідали про використання ламп їх батьками. Вони довго вагались, як очвітлювати власний дім краще. Однак в ході бесіди та перегляду відео на екрані більшість зрозуміли переваги використання нових лампочок. Вслід за казковими героями з мультика про енергоефективність вони передали інформацію про необхідність економії на освітленні своїм батькам. 

Читати далі

Будьте уважні у випадку виникнення надзвичайних ситуацій

09.02.2015 16:57

УВАГА!

Оповіщення населення Сумської області на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

ОПОВІЩЕННЯ – це доведення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення (підпункт 31 пункту 1 стаття 2  Кодексу цивільного захисту України).

Захист населення, об'єктів економіки і національного надбання держави від негативних наслідків надзвичайних ситуацій є невід'ємною частиною державної політики національної безпеки і державного будівництва, однією з найважливіших функцій всіх органів влади.

Процес оповіщення включає доведення в стислий термін сигналів і повідомлень органів цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій до виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення.

Система оповіщення забезпечує доведення сигналів оповіщення і подальшого інформування про порядок дії в надзвичайних ситуаціях до:

-         чергових служб місцевих органів виконавчої влади;

-         чергових аварійно-рятувальних служб;

-         сил цивільного захисту;

 -    населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження.

Залежно від рівня надзвичайної ситуації централізоване оповіщення здійснюється: оперативним черговим  департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Основним способом оповіщення населення про надзвичайні ситуації в умовах мирного та воєнного часу є передача інформації з використанням державних мереж проводового, радіо і телевізійного мовлення.

Для зосередження уваги населення перед передачею інформації вмикається сирени, виробничі гудки та інші сигнальні засоби, що буде означати подання попереджувального сигналу «Увага всім!», після якого негайно приводиться в готовність радіотрансляційні вузли, радіомовні і телевізійні станції, вмикаються мережі зовнішньої звукофікації.

За сигналом населення зобов'язане увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування нагального повідомлення.

За допомогою заздалегідь підготовлених текстах оповіщення буде здійснюватися по наступним каналам місцевого мовлення:

-   телеканал «РТС Суми - Сумська ОДТРК»;

-   ТРК «Відікон»;

-   телеканал «АТV»;

-   ефірний радіоканал Сумщини «Слобода  FМ»;

-   дротове радіомовлення.

Тексти повідомлень передаються протягом 5 хвилин державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні з припиненням іншої передачі.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!   Дисципліна і організованість, суворе виконання без поспіху рекомендацій Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації буде сприяти збереженню Вашого здоров'я і життя, а також зменшення матеріальних втрат.

Почувши звуки електросирен, виробничих гудків, інших сигнальних засобів, кожний громадянин зобов'язаний:

1.     Увімкнути радіоприймач, телевізор місцевого мовлення.

2.     Уважно прослухати звернення до населення, яке пролунає після відключення сирен, гудків тощо.

3.     Продумати і виконати усі рекомендації, що пропонуються.

4.     Винайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих, а за змогою надати їм допомогу.

Оповіщення на воєнний час або виникнення надзвичайної ситуації здійснюється за сигналами:

повітряна тривога – ПОВІТРЯНА ТРИВОГА;

відбій повітряної тривоги – ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ;

загроза радіаційного зараження – РАДІАЦІЙНЕ ЗАРАЖЕННЯ;

загроза хімічного зараження – ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ;

загроза біологічного зараження – БІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ.

Оповіщення у мирний час про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється за повідомленнями:

у разі аварії на АЕС;

у разі аварії на хімічно небезпечному об'єкті;

у разі можливого землетрусу;

у разі повені;

у разі урагану та інших надзвичайних ситуацій.

 

Читати далі

Тиждень енергоефективного освітлення стартував

09.02.2015 11:16

У Слоутському НВК, що є учасником проекту «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» від Програми розвитку ООН в Україні у понеділок 9 лютого 2015 року стартував Тиждень енергоефекивного освітлення.

До перших заходів, що почались у НВК ще на початку лютого цього тижня додадуться виховні години, "круглі столи", інтерактивні дебати, конференції та перегляд відповідних мультфільмів та відеофільмів з теми ефективності енергоосвітлення у приміщенні НВК.

Крім цих заходів, питання необхідності заміни звичайних ламп розжарювання новими енергоефективними світлодіодними та люмінісцентними, також обгворюватиметься на уроках основ здоровя в 1-9 класах, фізики - в 7-11 класах, економіки та куології в 11 класі. 

Першими відкрили Тиждень енергоефективності у Слоутському НВК у понеділок 9 лютого учні 8-9 класів.  Між учнями названих класів відбулися дебати щодо ефекивності використання сучасних енергозберігаючих ламп. Керували обговоренням класні керівники Худан Максим Юрійович та Шевченко Віктор Миколайович - вчителі математики та фізкультури. В ході обговорення математична складова ефективності використання дорогих люмінісцентних та світлодіодних ламп перемогла. Адже вони більш економні і працюють довше. 

 

 
Читати далі

Правила поводження при виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметі

06.02.2015 12:12

На виконання листа управління Служби безпеки України в Сумській області від 29.01.2015 №10/106 про недопущення скоєння злочинів терористичного характеру 
відділ освіти Глухівської районної державної адміністрації просить вжити додаткових заходів щодо посилення безпеки в закладах освіти:

правила поводження при виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметів, у тому числі замаскованих під них речей (авторучок, мінімагнітофонів, телефонів тощо);

провести зустрічі та бесіди з учнями, під час яких акцентувати увагу на виявленні сторонніх осіб у селах, селищах, які видаються підозрілими, а саме вільно не орієнтуються на місцевості перебування, розповсюджують сепаратистські матеріали та предмети, які можуть викликати підозру щодо їх вибухонебезпечності;

орієнтувати працівників на виявлення підозрілих осіб та вибухонебезпечних предметів в навчальних закладах;

не допускати потрапляння сторонніх до навчальних закладів. 



Дозволити перебування цієї категорії осіб виключно з дозволу адміністрації навчального закладу та у супроводі;

 

у разі виявлення підозрілих предметів та осіб чи виникнення нештатних ситуацій терміново інформувати Глухівське МВ УСБУ в Сумській області (тел. 2-20-76), відповідальний співробітник Калініченко М.М., моб. тел. 095 543 79 28.
 

https://mvs.gov.ua/mvs/control/cherkasy/uk/publish/art..

Читати далі

Тиждень світової літератури

03.02.2015 14:00

У вівторок 3 лютого 2015 року у Слоутському НВК розпочався наступний предметний тиждень. Він присвячений предмету світова література.

На урочистій лінійці учні 5-7 класів розповіли школярам про видатних письменників світу. Навчають цьому предмету у нашому НВК два педагоги Ірина Олександрівна Тюльпа та Ганна Михайлівна Наууменко. 

Читати далі

Триває реєстрація на ЗНО-2015

01.02.2015 12:12

Нормативні документи проведення ЗНО у 2015 році

Чинна нормативна база, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році:

Читати далі

Василь Павлович Козинець - найкращий освітянин Глухівщини

30.01.2015 17:19
У пятницю 30 січня 2015 року у Глухівському районному будинку культури пройшов щорічний традиційний захід з відзначення найважливіших подій та вшанування кращих працівників підприємств, установ, організацій району, які внесли значний вклад у розвиток Глухівщини протягом 2014 року в рамках номінацій на районну відзнаку  "ЗОЛОТЕ СУЗІРЯ ГЛУХІВЩИНИ" 
 
Вчитель фізики Слоутського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Волошка» Василь Козинець отримав номінацію «Освітянин року».
 
Кращою у номінації «Медичний працівник року» визнано Олену Гриценко - завідувача фельдшерсько-акушерським пунктом села Слоут.
 
Як відзначив голова Глухівської районної ради Володимир Цюкало, цьогорічний захід проводиться у складний для країни час і має на меті об’єднати всю громаду Глухівського району та підтримати наших воїнів, які захищають Батьківщину.
 
Перед тим, як розпочати церемонію нагородження переможців, ведучі висловили подяку всім військовослужбовцям. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблого земляка Сергія Абрютіна та всіх воїнів, хто віддав своє життя за єдність України. Бурхливими оплесками та квітами зустрічали учасника АТО, жителя Семенівської сільської ради Максима Приходька, який прийшов у відпустку і був присутнім на святковому заході.
 
Символічно, що перша номінація «Золотого сузір’я Глухівщини - 2014» носила назву «Вірність присязі». Її переможцем став заступник командира 95-ї Житомирської аеромобільної бригади, підполковник Володимир Лагута. Уродженець села Кучерівка, він у складі своєї бригади перебував у найбільш гарячих точках проведення антитерористичної операції. Був тяжко поранений, знаходиться на лікуванні в Одеському госпіталі. Почесну відзнаку вручили батькам переможця – Валентині Іванівні та Володимиру Володимировичу.
 
Переможцем номінації «Лідер місцевого самоврядування» став Сварківський сільський голова Юрій Матвієнко.
 
Кращими у номінації «Соціально-відповідальний бізнес» визнані ТОВ «Ведетень» (директор Надія Вайло) та ПП «Аграрні інвестиції» (директор Олексій Жибик).
 
Переможці номінації «Працівник сільського господарства року» - головний зоотехнік ТОВ «Велетень» Валентина Шпак та агроном ТОВ «Агрозем» Анатолій Костюченко.
 
Відзнаки у номінації «Працівник промисловості та лісового господарства року» отримали машиніст тепловоза ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» Микола Боровик та майстер лісу ДП «Глухівський агролісгосп» Євген Манжос.
 
У номінації «Працівник соціальної сфери року» переможцем стала Наталія Сидоренко - завідувач відділенням організації надання адресної та грошової допомоги комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування» Глухівської районної ради.
 
Переможець номінації «Працівник культури року» - методист комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради Світлана Нетеча.
 
У номінації «Працівник року галузей інфраструктури та зв’язку року» переможцем стала Світлана Павлова - начальник відділення поштового зв’язку села Сваркове.
 
Почесну відзнаку «Лідер малого та середнього бізнесу» отримав приватний підприємець Олександр Гурець.
 
«Лідером молодіжного та спортивного руху року» став Сергій Мінаков - директор Уланівського навчально-виховного комплексу.
 
Володимир Прихорчук - перший заступник відділу прикордонної служби «Сопич»  5 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України – переможець номінації «Працівник правоохоронних та контролюючих органів року».
 
Переможцем номінації «Серце віддаю дітям» стала сім’я Олександра та Валентини Єрьоміних, жителів села Пустогород. Вони взяли на виховання трьох малюків, які залишилися без піклування рідних батьків».
 
Визначною подією 2014 року стала газифікація селища Червоне. Відзнаки в цій номінації отримали виконавці робіт - голова наглядової ради ТМ "РАСКО" Назім Ахундов та директор Приватного Акціонерного Товариства «ЕНЕРГОМЕРЕЖМОНТАЖ»  Гарнік Сагателян.
Читати далі

Ще один вчительський сайт в НВК

30.01.2015 11:37

Використанням сучасних інформаційних технологій вчителями на уроках вже нікого не здивуєш. Компютер, проектор, ноутбук чи планшет - це вже буденне явище. 

На часі нині використання Інтернету та хмарних технологій. Для цього необхідно створювати власні сайти. Вслід за двома сайтами Андрія Петровича Гриценко у грудні 2014 року свій сайт створив вчитель математики НВК Максим Юрійович Худан. Зараз триває предметне наповнення розділів сайту.

Переглянути його можна за адресою:  sites.google.com/site/matematikahudanmaksim/

Читати далі

Вшанували 97-річницю Героїв Крут

29.01.2015 15:43

У четвер 29 січня 2015 р. у Слоутському НВК вшановано память Героїв Крут, що плягли 97 років тому у 1918-у... 

Під час заходів, що проходили у шкільній бібліотеці  згадали також й сьогодення. Згадали крутівців та провели паралелі з теперішньою ситуацією в країні. «Молоді хлопці тоді рятували нашу українську державу. І пам’ять про них житиме вічно у всьому світі. Якщо сказати чесно – оці батальйони наші, які рушили вперед, вони таку саму зброю мають, як і наші тоді» – сказав бібліотекар Ігор Іванович Колодочка. 

Нагадаємо, 29 січня 1918 року під станцією Крути 300 юнаків героїчно боронили свою землю та стримували напад московської навали. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.


Читати далі

Владислав Осокін - переможець фестивалю "Чисті роси"

29.01.2015 15:28

У середу 28 січня 2015 р. вперше було проведено  І етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». Це проводилось з метою виявлення та підтримки талановитих і обдарованих дітей, патріотичного виховання учнівської молоді засобами українського мистецтва, формування практичної, соціальної компетентності, удосконалення виконавської майстерності юних читців, популяризації театрального мистецтва. 

Учні змагались у середній та старшій віковій категорії  в номінаціях «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!»,  «театральне мистецтво» - «Живе слово» та «Посміхнемось щиро Вишні». В середній віковій категорії виступали 12 конкурсантів,  а в старшій - 15.

 На підставі висновків журі конкурсу учень 11 класу НВК Владислав Осокін переміг у старшій віковій категорії, виборовши І місце.    

Підготували учня вчитель української мови Ірина Олександрівна Тюльпа та бібліотекар НВК Ігор Іванович Колодочка. 

Читати далі

Тиждень математики - цариці наук

27.01.2015 15:02

У вівторок 27 січня розпочався у нашому НВК Тиждень математики. На урочистиій лінійці учні 5-6 класів розповіли віршами школярам про особливості цариці наук - математики та показали гумористичну сценку з життя учнів, які вивчають математику. Підготувала до виступу учнів вчитель математики НВК Світлана Григорівна Нестеренко. 

А разом із вчителем музики Оленою Іванівною Дорожко учні також заспівали пісню про такий важливий шкільний предмет. 

Також в цей день на другому уроці в 9 класі було проведено відкритий урок з алгебри (вчитель Максим Юрійович Худан).

У четвер 29 січня учні 5-7 класів взяли участь у загальношкільній математичній вікторині. 

На наступний вівторок заплановано провденння математичного КВК для учнів 8-11 класів. 

Крім того, ведеться активна реєстрація учнів 2-11 класів до участі у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру - 2015". 

Читати далі

Слоутський НВК - учасник проекту «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» від Програми розвитку ООН в Україні

26.01.2015 12:27
Наш навчальний заклад став учасником проекту «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» від Програми розвитку ООН в Україні. Це дасть можливість через проведення занять з енергоефективності освітлення у 1-11 класах школи, з використанням комплекту інформаційних матеріалів, а також методичних рекомендацій для учителів, не лише навчити дітей та їх сімї економити власний бюджет, але й покращити енергоефкективність самого НВК.
 
 
Організатором даного проекту виступили благодійна організація «Вчителі за демократію і партнерство". Завдяки їй вчитель основ здоровя та класні керівники безкоштовно отримали посібник «Методичні рекомендації для вчителів щодо проведення занять з питань енергоефективного освітлення у початковій, основній та старшій школі». Даний посібник використовується слоутськими педагогами для проведення тематичних виховних  годин в окремих класах, iнтегрованих уроків або використання пiд час викладання окремих предметiв (зокрема, географiї, фiзики, економiки, трудового навчання, природознавства). 
 
Такі уроки i виховнi години також будуть об'єднанi у тематичний тиждень енергоефективного освітлення, присвячений екологiчнiй роботi. Він пройде з 9 по 13 лютого 2015 р. Крім активної просвітницької роботи школярі переглянуть спеціальні ролики, мультиплікаційні фільми та виставки, а також візмуть участь у тренінгах з енергоефективності. 
 
Окрім того, учні 1-11 класів безкоштовно отримали також додаткові матеріали з енергоефекивного освітлення: наклейки, магніти, диск з мультфільмами тощо.
 
Для того щоб взяти участь у проекті і отримати безкоштовні матеріали, навчальним закладам необхiдно до З1 сiчня 2015 року подати заявку на участь за адресою algb@yandex.ua, яка мiстила б таку iнформацiю: адреса та назва школи, телефон вiдповiдальної особи, кiлькiсть учнiв молодшої школи (1–4 класи), середньої школи (5–9 класи), старшої школи (7–11класи).
До 28 лютого 2015 року школи мають надіслати звіт про проведення уроків на адресу algb@yandex.ua або за необхiдностi на поштову адресу проектy: Проект ПРООН «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення», вул. Митрополита Василя Липкiвського, 35, к. 201–203, м.Киiв, 03035.
Читати далі

Перший у році - тиждень фізики

23.01.2015 15:50

За планом роботи НВК вже який рік предметні тижні у ІІ семестрі та новому календарному році починає тиждень фізики. Вчитель вищої кваліфікаційної категорії НВК Василь Павлович Козинець завжди планує проведення різних заходів.

Ось і нинішнього року, з 20 по 27 січня 2015 р., до ряду заходів (конкурсів юних фізиків, перегляду відеофільмів з предмету) також додався вже звичний для учнів НВК Фізичний брейн-ринг. Цього разу змагались восьмикласники та на рік старші юні фізики. А глядачами були учні 7-11 класів, що вивчають фізику.

В результаті професійної боротьби, під керівництвом Василя Павловича було проведено дуже багато фізичних дослідів та предметних конкурсів для школярів. Перемогу отримали все таки девятикласники. 

Читати далі

Відзначили День Соборності України

22.01.2015 13:08

Сьогодні, 22 січня, український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу — Українську Народну Республіку.
День Соборності святкується згідно з наказом Президента України від 25 січня 1999 року.

Учні старших класів, яких підготувала вчитель історії Оксана Володимирівна Мовчан, розповіли на урочистій лінійці про цю історичну подію та наш час, коли так потрібне єднання та соборність нашої держави. 

«Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас»

— Ліна Костенко

Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.

«Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!»

— Володимир Симоненко

Читати далі

Нові статті Андрія Петровича

21.01.2015 12:38

Одразу у двох видавництвах - в середині січня 2015 року, одночасно, було видано наукові статті вчителя історії та в.о. директора Слоутського НВК Андрія Петровича Гриценка. Географія їх також доволі широка південь та захід нашої держави.

У збірнику "Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету" була опублікована стаття на тему "Методика формування в старшокласників умінь використовувати інформаційні ресурси". Крім того, ще одна наукова стаття "Моніторинг сформованості у старшокласників умінь використовувати інформаційні ресурси у процесі навчання всесвітньої історії" опублікована у збірнику наукових праць "Педагогічна освіта: теорія і практика" Камянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 

Загалом доробок педагога та науковця складає майже 100 найменувань, включаючи 15 книжок та 33 наукових статті. 

Читати далі

15 січня - День жалоби

14.01.2015 18:29
15 січня - День жалоби за загиблими в результаті дій терористів
 
У зв'язку із трагічною загибеллю мирних жителів біля міста Волноваха 13 січня 2015 року внаслідок обстрілу пасажирського автобуса терористами.
 
В Указі Президента України № 17 говориться: 
 У день жалоби на всій території України:
   вшанувати пам'ять загиблих о 12 годині хвилиною мовчання;
  
 приспустити Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій;
 
   відмінити розважально-концертні заходи, спортивні змагання, внести відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.
Читати далі

Щедрування одинадцятикласників

13.01.2015 14:38

За гарною народною традицією одинадцятикласники Слоутського НВК напередодні старого Нового року 13 січня щедрують своїм батькам, вчителям та односельцям. Цій відродженій традиції вже 23 роки. І нинішнього року - у вівторок випускники 2015 року продовжили цю традицію. 

Щедрування — давній український звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я і достатку, за що отримують винагороду. Щедрування супроводжується магічними діями, музикою, піснями, танцями, обрядовими іграми в масках. На більшій території України щедрують лише дівчата.  

Щедрий Вечір ! Добрий Вечір !
На щастя, на здоров*я,
На Новий Рік,
Щоб уродило краще, 
Ніж торік
 
Жито,пшениця,
Всяка пашниця,
Коноплі – по стелю,
Сорочка – по землю,
А льон – по коліна,
Аби в вас хрещених
Голова не боліла,
 
Кукурудза – на диво,
Ячмінь – на пиво,
Пшениця – на коровай,
А ти,добрий господарю,
Про все це добре дбай,
 
І цукровий бурячок,
Щоб був добрий первачок,
Щоб корова отелилась,
Свиня славно поросилась,
Курка яйця хай несе,
Бджілка меду принесе,
Пошли вдачі,господарю,на все!
 
Бажаю вам щастя,
Бажаю вам миру,
У серці – любові,
А в хаті – добра,
І щоб не хворіла дітвора!
 
Веселої вдачі!
Щоб не були ледачі!
Здоров*я нівроку –
Нового вам Року!
 
У злагоді жити!
І діточок ростити!
 
Білявих,чорнявих,
Веселих і жвавих!
 
Не бійтесь приємну 
Цю мати мороку,
Щасливого вам Року!!!
Читати далі

Різдво Христове!

06.01.2015 16:01

Шановні педагоги, школярі, студенти та батьки!

Найкращі вітання з наступаючим Різдвом Христовим та Святим Вечором!

 

Смачної куті, веселої коляди! 
Хай з Різдвом Христовим розквітне для Вас кожна днина, хай зоря Вифлеємська освітить Вам шлях до благополуччя і про­цвітання. 
Нехай Новий рік змінить Ваші турботи на радість, а будні — на свято. 
Щиро зичу Вам гарного настрою, міцного здоров'я, наснаги для здійснення всього задуманого. 
Смачної Вам куті та веселої коляди!

У день святий Різдва Христова
Бажаю щастя Вам земного, 
Бажаю в душах відродити уміння вірити,любити,
А Бог Вам щедрою рукою за Вашу віру, за терпіння
Своє надасть благословіння.

Читати далі

Реєстрація на ЗНО-2015 почалась

05.01.2015 09:43

5 січня - починається реєстрація на ЗНО-2015

Webnode
04.01.2015 17:30

На першій хвилині доби 5 січня 2014 року на порталі УЦОЯО буде включений сервіс для реєстраціі бажаючих взяти участь в зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року, - повідомив на своїй сторінці у  facebook   директор УЦОЯО Ігор Лікарчук. 

 Здається, що лише щойно підвели підсумки ЗНО-2014, а менш як за пять місяців відбудеться ДПА у формі ЗНО з украінськоі мови та літератури-2015. Його дуже важливий етап - реєстрація - розпочнеться за 7 годин. Дуже прошу передати цю інформацію усім, для кого ця подія є важливою".

Нагадаємо, що реєсрація буде проходити за посиланням testportal.gov.ua/register/  і триватиме вона до 20 лютого 2015 р. 



Детальніше тут: https://gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/news/a5-s%d1%96chnya-pochinaetsya-reestrats%d1%96ya-na-zno-2015/
Створіть свій власний сайт безкоштовно: https://www.webnode.com.ua

Читати далі

З Новим 2015 роком!

31.12.2014 11:11

Шановні педагоги, школярі, студенти та батьки!

Найкращі вітання з наступаючим 2015 роком!

Хай цей рік стане часом реалізованих сподівань і мирних досягнень у нашій державі, ваших колективах і родинах! 

Щастя бажаємо вашому дому
У році прийдешнім, у році Новому
Хай зорі і місяць, і сонце
Щедро освітлюють ваше віконце.
Хай до вас доля ласкавою буде
Зле хай минає, добро хай прибуде.
Всім вам в любові й здоровї прожити
Добра і дорстатку багато нажити.

З повагою, Андрій Петрович Гриценко 


Детальніше тут: https://gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/news/z-novim-2015-rokom-/

Читати далі
Зображено: 301 - 330 з 531
<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку:



Контакт

Слоутський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Волошка" Глухівської районної ради Сумської області

вул. Шкільна, 15 с. Слоут Глухівський район Сумська область, індекс 41436

(054) 446-64-38