Новини

Шевченківські дні

10.03.2016 11:28

У Слоутському  НВК вже стало доброю традицією на початку березня вшановувати пам'ять генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.  В рамках Шевченківських днів вчителями та учнями НВК було проведено ряд цікавих та змістовних заходів. Учні здійснили заочну подорож до майстерні художника. 

Екскурсійна програма дала можливість більш детально ознайомитися з репродукціями картин, прослідкувати зв'язок  полотен з біографією митця. Учні 5-6 класів презентували власні ілюстрації до віршів поета. Старшокласники представили проект «Тарас Шевченко   і Сумщина». Були проведені літературні читання «Вінок Кобзареві» (5-11 класи) та конкурс віршів «Живий Шевченко»(1-4 класи).

Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Т.Г.Шевченка. На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми: інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залучення дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей. 

Читати далі

Мітинг памяті у селі Гута

08.03.2016 12:52

8 березня 2016 року учні Слоутського НВК разом з директором Андрієм Петровичем Гриценком та практичним психологом Ігорем Івановичем Колодочкою взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди 74-х роковин трагедії на місці спаленого села Гута раніше Землянківської, а нині Березівської сільської ради. 

Також тут зібралися сьогоднішні і колишні жителі Землянківської сільської ради, ветерани, керівництво району, громадськість, учні Березівського та Шевченківського НВК і всі небайдужі до історичної минувшини нашого краю, хто свято береже в своєму серці пам'ять.

Про героїчний подвиг жителів Гути, а також села Каплиця та хутора Теребеньки, яких за допомогу партизанам було спалено і вбито, про невмирущу пам'ять земляків говорили у своїх виступах Землянківський сільський голова Ольга Кугат, голова Березівської обєднаної територіальної громади Надія Артеменко, колишній житель села Гута, чиї рідні постраждали від фашистської розправи, Григорій Савощенко, Віктор Московченко.   

На плитах біля відновленого обеліску в центрі села читаємо прізвища невинно загиблих: Бондаренко – 15 загиблих мали таке прізвище, Середній – 37 прізвищ на плитах, Середа –12 , Халупенко – 15, Антоненко – 6... Усіх – понад двохсот. Вічна пам'ять!

І лягають до підніжжя пам'ятника вінки і живі квіти як данина світлій пам'яті про загиблих гутян і всіх, хто поклав своє життя на наше майбутнє.

 

 

Читати далі

З Днем 8 березня!

07.03.2016 15:51

Дорогі жінки!
З нагоди прекрасного весняного свята – Міжнародного жіночого дня 8 Березня від усього серця вітаємо вас і бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, радості, кохання і краси. 

 

Адже усе найсвятіше, що дарує нам доля, пов’язане саме з вами.
Хай це свято зігріває надіями, а любов і віра огортають вас і вашу родину щастям і благополуччям!
Успіхів вам, гарного святкового настрою, міцного здоров’я, оптимізму та усіляких гараздів!Детальніше тут: https://gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/

Читати далі

Участь у всеукраїнському конкурсі колажів

04.03.2016 11:09

  Конкурс колажів «Україна. Соняшник. Сьогодення»

З 1 вересня 2015 року по 3 березня 2016 року творче об’єднання «Соняшник» проводило конкурс колажів «Україна. Соняшник. Сьогодення». Колажі  повинні були створені у будь-якій техніці, а потім сфотографовані чи відскановані й передані до оргкомітету конкурсу.

У цьому конкурсі під керівництвом Оксани Петріани Лихошапки взяли й учні Слоутського НВК. Колектив учнів 5 класу виготовив колаж в техніці «Орігамі з елементами квілінгу» та надіслав на конкурс. Крім цього,  ще один колаж також був виготовлений особисто ученицею 5 класу (Ляшко А.) і надісланий до оргкомітету конкурсу.

Тож тепер чекаємо на результати конкурсу, які будуть оголошені в травні 2016 року.

Читати далі

Урок музики у музеї

03.03.2016 13:59

У четвер 3 березня 2016 року учні початкових класів Слоутського НВК відвідали виставку старовинних музичних інструментів у Національному заповіднику «Глухів».
Експонати для заходу надав глухівський колекціонер Володимир Опутін, - розповів вчитиель музики НВК Сергій Олександрович Довгополий. - Раритетні музичні інструменти він почав збирати близько півтора року тому, побувавши в музеї ім. Романа Кулика в с. Верховина на Закарпатті. Першим експонатом була панська бандура. 

Всього в колекції Володимира налічується біля двадцяти екземплярів. На виставці були представлені варгани, губні гармошки (деякі з них 1930 року), глиняні свистульки, старовинна дерев’яна флейта, бандура, бандонеон, акордеон, цитри, кілька гітар та ін. Екскурсовод розповіла про історію та унікальність кожного експонату. На деяких з них учням навіть дозволили взяти кілька акордів, від чого присутні були у захваті.Як добре, що завдяки таким виставкам молоде покоління може долучитися до перлин мистецтва.

Читати далі

«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»

01.03.2016 13:48

 25 лютого у  Слоутському НВК було проведено літературно-музичний захід, присвячений 145 річниці від дня народження видатної доньки українського народу Лесі Українки . 

Учасники свята ще раз відчули силу та глибину поетичного світу Лесі Українки, доторкнулися до її поезії, згадали щасливу і водночас трагічну історію кохання до Сергія Мержинського. 

Учні та вчителі переглянули уривки із художнього фільму, здійснили віртуальну подорож до Косівщини, де  в 1889 році у народної лікарки Параски Богуш  лікувалася поетеса. Вихованці фольклорного гуртка «Оберіг» підготували інсценізацію про дитячі роки Лесі Українки «У Колодяжному». Також учасники заходу мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою «Народжена Україною».

         Загалом  атмосфера свята була привітною та задушевною. Будемо сподіватися, що Лесин вогонь горітиме і в серцях школярів.

Ірина Тюльпа,

заступник директора з НВР Слоутського НВК

Читати далі

Тиждень хімії в школі

01.03.2016 11:43

                                                              Хімія – це край чудес , де приховане людське щастя .

                                                              І найвищі завоювання розуму будуть зроблені в цій галузі .

                                                                                                                               Д.І. Менделєєв

 

             Хімія – дуже цікавий і захоплюючий предмет . Із цією наукою пов’язане наше  життя .

ЇЇ пильний і сміливий погляд проникає й у вогненну масу Сонця  , й у пітьму земної кори , й у невидимі часточки нашого серця  ,  і в таємниці будови  каменя , і в життя дерев .Вона дивиться скрізь .  І повсюди , відкриваючи гармонію ,   завзято шукає початок життя .

              « Щироко простягає хімія руки свої в справи людські  !» Ці слова М.В.Ломоносова не втрачають своєї актуальності й у наші дні . Щоб найкраще вивчити хімію в Слоутському НВК пройшов дуже цікавий і захоплюючий тиждень хімії . Учні 7 класу експериментальним шляхом досліджували  хімічні властивості речовин . Восьмикласники займалися випуском стіннівок , де ознайомили школярів з  життєвим шляхом і науковою діяльністю Д.І.Менделєєва ; видатними жінками-хіміками ; лауреатами Нобелівської премії в галузі хімії . Учні 9 класу , провівши науковий диспут « Спирти : добро чи зло?» , виявили ,  що спирти мають негативний вплив на організм людини . Завершився тиждень інтелектуальною грою « Найрозумніший .» Найкращими знавцями хімії стали : Ніколаєнко Мирослав ( 7 клас ) , Стеценко Анастасія ( 8 клас ) , Гриценко Вадим (9клас), Фесенко  Вікторія (11 клас ).

              Зрозуміло Що не всі випускники школи  стають хіміками , але незалежно від роду діяльності всім потрібна загальна культура , ерудиція , потяг до знань , самовдосконалення . Тому бажаю всім учням  поглиблювати й розширювати свій кругозір , здобуваючи нові хімічні знання .

Читати далі

ПРизери футбольного турніру в Новгород-Сіверському

29.02.2016 15:24

У суботу 27 лютого 2016 року відбувся турнір з футзалу на приз Віктора Хлуса, гравця київського «Динамо», трьохкратного чемпіона Радянського Союзу (1980, 1981, 1985 рр.), двократного володаря кубку Радянського Союзу (1982, 1985 рр.), уродженця міста Новгород-Сіверська. Зараз твіце-президент Федерації футболу м. Києва та Київської області.  

 У турнірі брали участь гравці 2006 року народження ДЮСШ смт Вороніж, смт Ямпіль, Новгород-Сіверська та Слоутського НВК.

В результаті змагань І місце виборола команда  господарів турніру -  Новгород-Сіверська, ІІ місце - смт Вороніж, ІІІ почесне місце у юних футболістів Слоутського НВК, ІV – смт Ямполя.

Кращими гравцями команди Слоутського НВК признані Гриценко Віталій (воротар) та Медвідь Владислав (гравець).

До складу команди також входили: Мороз Олег, Ковтун Ігор, Мостіпан Олександр, Петренко Сергій, Медвідь Станіслав.

 Після закінчення змагань команда Воронізької ДЮСШ запросила нашу команду на відкриття штучного поля в квітня місяці. Ми, в свою чергу, їх - на День Молоді.

Олександр Левченко

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228591746

 

 

Читати далі

Свято здоров я у 1 класі

26.02.2016 13:34

      Учні першого класу

      

      Свято Здоров’я проводили нині,

     Яке потрібно кожній людині,

     Бо здоров’я – основа всього у світі –

     Знають у школі і найменші діти.

     Здоров’я – це сила!

     Здоров’я – це клас!

     Хай буде здоров’я

     У вас і у нас.

     А щоб шкільні науки добре вивчати,

     Про своє здоров’я треба подбати.

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228225844

Читати далі

Слоутські школярі зустрілись з учасником АТО Олександром Шутко

25.02.2016 16:03

У четвер 25 лютого 2016 року учні 5-11 класів Слоутського НВК зустрілись з учасником АТО Олександром Івановичем Шутко.

31-річний захисник розповів своїм землякам про його участь у бойових діях на Сході України. На сайті Слоутського НВК у липні 2015 року вже розповідалось про відважного слоутчанина. 

Шутко Олександр Іванович народився 14 грудня 1984 року у с. Слоут. Закінчив Слоутську загальноосвітню школа I-III ступенів у 2002 році. 

Мобілізований 13 лютого 2015 року до  в/ч пп В 2749, 5-й батальйон, 81 бригада повітряно-десантних військ. Навчався у м. Житомир, а потім - з літа 2015 року - на передовій зенітчиком повітряно-десантних військ. 

Під час служби побував у багатьох населенних пунктах: м.Артемівськ, м. Красноармійськ, м.Краматорськ,  м.Словянськ,  м. Попасне,  м. Ніколаєвка,  м.Опитне. На даний момент знаходиться на території Донецького аеропорту.

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228462521

Читати далі

Дивосвіт українського слова

24.02.2016 15:27

 Під такою назвою до Міжнародного дня рідної мови пройшов бібліотечний урок у Слоутській сільській бібліотеці. У ньому взяли участь учні та вчителі Слоутського НВК.

Цікавий  та пізнавальний матеріал підготувала для школярів бібліотекар сільської бібліотеки Галина Омельченко.

Учні та вчителі бібліотечного уроку побували на виставці енциклопедичних словників, познайомилися з рубриками «Слово – творець прекрасного», «Слово й пісня», відвідали станцію мудрих висловів , завітали до світлиці письменників-земляків.

Справжньою окрасою стали виступи самих учнів.

На завершення уроку відбулася віртуальна подорож у дивний світ таємниць українського слова.

       Тамара Непомняща,

учитель української мови Слоутського НВК

Читати далі

Тренінг молодого педагога

23.02.2016 15:25

22 лютого 2016 року на базі Соснівського НВК відбувся районний семінар вчителів української мови та літератури з проблеми «Професійно- особистісний розвиток словесника в умовах реалізації нових державних стандартів» .

Словесники району взяли участі у тренінзі «Мотивація навчальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури», який провела вчитель Слоутського НВК Оксана Петрівна. 

Учасники семінару оглянули виставку творчих робіт учнів- учасників гуртка «Чарівна голка», керівником якого є вчитель української мови та літератури Кривенко М.О.; переглянули урок української літератури в 5 класі із теми « О.Олесь «Ярослав Мудрий» ( з книги «Княжа Україна»)», який підготувала вчитель вищої кваліфікаційної категорії Власенко О.В.
Учителді району ознайомилися з роботою кабінету української мови та літератури навчально-виховного закладу. Керівник шкільного методичного об’єднання Власенко О.В. провела майстер-клас з проблеми « Шляхи впровадження інтерактивної технології кооперативного навчання».

Читати далі

Тиждень зарубіжної літератури та російської мови

23.02.2016 14:57

                Згідно річного плану роботи  школи та з метою розвитку творчих здібностей  учнів із зарубіжної літератури та  російської мови   традиційно у Слоутському НВК  з 15 по 22 лютого  проходив Тиждень зарубіжної літератури та російської мови .  Учні 5-11 класів взяли активну участь у всіх запланованих заходах. 

Розпочався Тиждень з лінійки «Зарубіжна література - духовна скарбниця людства». Для учнів  5- 6 класів була проведена літературна вікторина «У чарівному світі казки». На цьому заході учні згадали свої улюблені казки ,впізнавали героїв за портретною характеристикою, знаходили «загублені» речі, передбачали подальшу долю казкових героїв. Учнів 8 класу  стали учасниками  круглого  столу «Література Середньовіччя у сучасному розумінні» . 

Учні ще раз «перегорнули» сторінки літератури Середньовіччя, більш детально ознайомились із  текстами  і зрозуміли, що заклик до єднання - це тема, що хвилює суспільство і в наш час. Заочна мандрівка «Україна очима зарубіжних письменників» була підготовлена для учнів  9 класу. Учні мали змогу відстежити особистісні та літературні зв’язки зарубіжних письменників  з Україною .  Учні 11 класу підготували презентації «Ювілейні дати року».

         В цілому, тиждень зарубіжної літератури та російської мови  збагатив учнів «дотиком до прекрасного», систематизував знання з вивчених тем, спонукав замислитись над вічними проблемами людства.

 

 

 

Читати далі

Розвиваємо творчість

22.02.2016 14:48

 В наш швидкоплинний  час життя  примушує відповідати на все нові і нові виклики. Однією з таких нагальних потреб є розвиток  креативності та творчого мислення у підростаючого покоління, вміння розгледіти щось нове, цікаве у , здавалось, звичайних речах. Особливо ці здібності затребувані у складні, переломні часи. 

Саме креативність дозволила, наприклад, таким країнам, як Японія та Німеччина, у досить короткий термін, 10-15 років, не лише подолати післявоєнну руїну, але  і до середини 60-х років ХХ століття вийти на провідні ролі в світі. Саме тому практичним психологом  проводяться робота з розвитку креативності, для чого ним були перекладені з російської на українську відповідні заняття. І хоча вони рекомендувались для старшокласників, ми ризикнули проводити їх не лише в середніх але і в… початкових класах, що дало несподівані результати. Діти з захопленням та ентузіазмом брали участь в спільній роботі. 

Заняття включали в себе, зокрема, знаходження застосування для перегорілої електролампочки або порожньої пластикової пляшки. І тут починається найцікавіше. Так , для застосування порожньої пластикової пляшки учні 7 класу придумали 18 варіантів, 8 класу – 20, учні 6 класу – 24, а 5 та 2 класів – майже по 28! Серед звичайних варіантів, як наприклад, ваза, різні види посуду, поливалка, рукомийник, були і оригінальні, несподівані: фільтр для води, гантелі, рятувальний жилет, захисні окуляри, захисні щитки для рук та ніг, тощо. 

Заради справедливості треба зазначити, що до деяких речей дітей підштовхнули підказки ведучого, але це стосувалось всіх класів. Таким чином, можна зробити висновок, що незважаючи на всі сьогоденні складності, наша країна має добрий творчий потенціал.

 

Практичний психолог Колодочка І.І.

Читати далі

Декада початкових класів стартувала

20.02.2016 15:22

         У нас в Україні є чудові традиції – відзначати народні свята. 

Ось і 20 лютого 2016 року в рамках Декади початкових класів учні молодших класів зібралися в затишному залі, щоб згадати та вшанувати народні звичаї. А відзначали свято початку весни – Стрітення «Зимо, час тобі не лютувати, а весні дорогу дати!». Учні розповіли про те, що в цей день освячують воду, яка після цього вважається цілющою, що свято завершує зимовий цикл народних обрядів. 

З цим святом пов’язано багато народних прикмет. Діти співали веснянки, ставили інсценівки «Весняна казка» та «Змагання Зими з Весною», водили хороводи.

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228225844

Читати далі

Вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

19.02.2016 15:50

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у Слоутському НВК 18-20 лютого 2016 року було прведено цілий ряд заходів. 

Перший урок розпочався з виконання Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Крім того вчителі історії Оксана Володимирівна Мовчан та Андрій Петрович, а також класні керіввники провели години  пам’яті, «круглі столи»

У четвер 18 лютого було організовано перегляд  документальних кінофільмів про події  Революції Гідності та інші заходи з ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю активістів Революції Гідності.

Відзначеня належної шани мужнім учасниикам Революції годності, які віддали своє життя, захищаючи  ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави на виконання Указа Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року №69 20 лютого 2016 відзначатиметься День  Героїв Небесної Сотні.

Більше ФОТО vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_7714

Читати далі

Високий результат на обласній олімпіаді

18.02.2016 14:14

У вівторок - середу 16-17 лютого 2016 року учень 9-го класу  Слоутського НВК Гриценко Вадим взяв участь в ІІІ (обласному етапі) Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Вона проходила на базі Сумського ОІППО. 

Серед 22 учасників наш учень виборов 4-е місце. Він набрав 26 із 63 балів - це 41,3%. Така кількість балів дає право на призове місце. Однак в деяких учнів був дещо кращий результат - 30-32 бали (це треті місця) та вище.  

Загалом у змаганнях узяв участь 81 учень, а саме: 8 класу – 17, 9 класу – 22, 10 класу – 21, 11 класу – 21.

Здібного учня, що навчається на високому рівні навчальних досягнень підготував учитель історії та суспільствознавчих дисциплін Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко. 

 

 

Читати далі

Тиждень математики та фізики у Слоутському НВК

16.02.2016 18:15

У лютому в нашому НВК  традиційно проходить тиждень математики та фізики.

Мета цього заходу – зацікавити учнів точними науками, показати їх велич, красу, можливості, практичну спрямованість. Також ознайомити дітей з маловідомими математичними фактами і фізичними явищами, біографічними даними вчених математиків та фізиків.

Протягом тижня було проведено ряд цікавих заходів: конкурси на кращу математичну та фізичну стіннівку; години цікавої математики, математичні ігри та математичні фокуси для учнів 5-11 класів «Математика у сірниковій коробці», які розвивають логічне мислення , ерудованість, кмітливість. Для учнів 5-11 класів у кабінеті математики  було організовано виставку кращих зошитів   учнів 5-6 класів. У новому випуску математичної газети «Вектор» для учнів було запропоновано математичні головоломки, задачі-жарти.

Підсумком тижня математики та фізики стала  гра «Найрозумніший» проведена у вівторок 16 лютого. В грі учні у складі двох команд змагалися за звання «Найрозумніші математики та фізики школи». Команди пройшли відбірковий тур та показали свої знання з математики і фізики у різних категоріях. Були визначені переможці. Це команда «Конус», де капітаном була Трофименко Дарина,  учениця 7-го класу. Але солодкими призами були нагороджені обидві команди: «Конус» і «Піраміда». Також було визначено найкращі математичні стінгазети. Це були стіннівки учнів 5-го та 7-го класів. Вони теж отримали солодкі призи. Завершився тиждень гарним піднесеним настроєм і позитивними емоціями учнів і вчителів!

 

Більше ФОТО за посиланням : vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_7698&z=photo-57555412_402432257%2Fwall-57555412_7698

Читати далі

Участь в семінарі вчителів історії

15.02.2016 15:10

Проблемі формування предметних компетентностей та розвитку творчого потенціалу учнів на уроках історії та суспільних дисциплін був присвячений теоретико-практичний семінар учителів історії та суспільних дисциплін району, який відбувся 15 лютого 2016 року на базі Червонянської ЗОШ І-ІІІ ст. 

На ньому виступив із презентацією свого досвіду вчитель історії Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко. Також він поділився з колегами досвідом участі в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016" в номінації "Історія". 

Вчитель вищої категорії Червонянської ЗОШ  Давиденко О.А. під час проведення педагогічної студії , бінарного уроку з всесвітньої історії та зарубіжної літератури ( вчитель Чмирькова Г.М.) на тему « Мистецтво Високого відродження в Італії. Північне Відродження. Злет людського духу в літературі відродження». ( 8 клас) , позакласного заходу з правової тематики « Квест-шоу « На терезах Феміди» продемонструвала свої досягнення у вирішенні даної проблеми. 

Крім того,вчителі району мали змогу обмінятися думками щодо використання інноваційних форм і методів роботи в ході круглого столу з проблеми « Упровадження інноваційних технологій на уроках історії та суспільних дисциплін при формуванні в учнів предметних компетентностей». 

рограмою семінару передбачені питання щодо особливості проведення ДПА,ЗНО у 2016 році, практичних занять на уроках історії (6,7 клас) тощо. При підведенні підсумків учасники семінару відмітили актуальність тематики, змістовність заходів, творчість колективу та учнів школи.

 
Читати далі

Зустріч з випускниками 2011 року

14.02.2016 11:41

У суботу 13 лютого 2016 року в Слоутському НВК відбулась зустріч з випускниками 2011 року.

Як наче маленькі першокласники (як 1 вересня 2000 року) зібрались вісім вже дорослих учнів в своєму першому навчальному кабінеті з першою вчителькою Світланою Володимирівною Огієнко.

Зустріч продовжилась потім в теплій атмосфері у методичному кабінеті НВК. Колишні учні також згадали свої роки дитинства у кабінеті № 2 (англійської мови) з класним керівником Тетяною Михайлівною Непомнящою. 

 

До випускників, що 5 років тому закінчили рідну школу звернулись керівництво та вчителі НВК.  

А потім за традицією класний керівник Т.М. Непомняща та мер класу Юлія Головач зачитували записки з мрійниці. Випускники 2011 року це роюили двічі - коли закінчили 9 класів (у 2009 році) та по закінченні школи у 2011 році. 

Також присутні на зустрічі випускники розповіли про свої роки юності та успіхи, поділились планами і бажаннями на майбутнє. 

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/album-57555412_227953031

 

Читати далі

Серед кращих вчителів областІ

06.02.2016 11:22

 

Директор та вчитель історії Слоутського НВК Андрій Гриценко взяв участь у обласному етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016».

Цілий місяць, з 5 січня по 5 лютого тривав обласний етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016». Перший (очно-заочний) тур з чотирьох освітян Глухівщини подолав лише один – історик зі Слоута А.Гриценко.

До цього в Андрія Петровича вже був досвід участі у подібному змаганні. В 2010 та 2011 роках він двічі ставав лауреатом обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Нині ж він був переможцем очно-заочного етапу конкурсу в номінації «Історія». Шість років тому районна атестаційна комісія встановила кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», ще через два – звання «Старший учитель». В освіті, як ніде, треба постійно бути на вістрі розвитку. Педагогіка і  методика викладання ніколи не стоять на місці. Самоосвіти виявилось замало. Андрій Петрович впроваджує сучасні інтерактивні методи роботи, має результати роботи з обдарованими  та здібними дітьми.

 

Основні ж змагання конкурсу проходили на початку лютого в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Крім представника Глухівщини в номінації «Історія» змагались педагоги з Охтирки, Шостки, Лебедина та обласного центру. За чотири дні кращі вчителі області демонстрували свою майстерність у шести конкурсних видах: презентація домашнього завдання «Світ захоплень», майстер-клас вчителя, презентація власного веб-сайту та ІКТ-гамотність, захист навчального проекту, проведення відкритого уроку та його самоаналіз. Ну, а крім цього спілкування з колегами та членами журі, науковцями, урочисті відкриття та закриття конкурсу.

Більше інформації та ФОТО за посиланням: gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/

 

 

 

Читати далі

Дивосвіт українського слова

02.02.2016 15:15

Під такою назвою до Міжнародного дня рідної мови пройшов бібліотечний урок у Слоутській сільській бібліотеці. У ньому взяли участь учні та вчителі Слоутського НВК.

Цікавий  та пізнавальний матеріал підготувала для школярів бібліотекар сільської бібліотеки Омельченко Г.І.

Учні та вчителі бібліотечного уроку побували на виставці енциклопедичних словників, познайомилися з рубриками «Слово – творець прекрасного», «Слово й пісня», відвідали станцію мудрих висловів , завітали до світлиці письменників-земляків.

Справжньою окрасою стали виступи самих учнів.

На завершення уроку відбулася віртуальна подорож у дивний світ таємниць українського слова.

       Тамара Непомняща,

учитель української мови Слоутського НВК

Читати далі

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «ЗА ВІКОНЕЧКОМ РІЗДВО»

02.02.2016 14:23

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ «ЗА ВІКОНЕЧКОМ РІЗДВО»

З 7 по 25 січня в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння при Соборі Трьох Анастасій проходила виставка дитячих робіт «За віконечком Різдво». 

Учасниками заходу стали учні загальноосвітніх та недільних  шкіл міста та району, вихованці позашкільних навчальних закладів, а також діти-інваліди міського територіального реабілітаційного центру. На конкурс було представлено 223 роботи, виконані з різних матеріалів та в різних техніках. Вертепи та ангели, ялинки та віночки, виготовлені власноруч, яскраві малюнки,  та ще безліч різних поробок прикрашали виставкову залу. За кожною роботою відчувалося тепло, любов та бажання дітей прославити ім’я  Господа.  Всі роботи були дуже гарні і заслуговували на увагу і тому, журі було важко визначитися. Та все ж таки кращих поміж кращих було обрано.  

Серед них переможцями виявилися і учні Слоутського НВК, які власноруч для виставки зробили 10 виробів!   Вони представили в таких номінаціях: «Кращий малюнок», «Краща ялинкова прикраса», «Кращий віночок», «Краща ялинка». 

За результатами конкурсу, в номінації «Кращий малюнок» визнано роботу Ляшко Ангеліни, а в номінації «Краща ялинкова прикраса» - колектив учнів 5 класу.

 

Читати далі

Перемогли у новому футбольному турнірі

31.01.2016 15:43

У суботу 30 січня 2016 року в спортивному залі Слоутського НВК відбувся Перший футбольний турнір "Зимушка зима". Він був організований за ініціативи керівника секції НВК Олександра Яковича Левченка. 

На турнір було заброшено юних футболістів 2004-2005 року народження Слоута та Глухівської ДЮСШ. 

В ході чотирьох таймів спостерігалась вперта і рівна боротьба однак більше голів 29 забили слоутчани, а пропустили 23. 

Організаторами турніру було визначено чотири кращих гравіців - по два з кожної команди. В команді Слоутського НВК Грамотами директора НВК було нагороджено гравця Мостіпана Олександра та воротаря Гриценка Віталія. 

Читати далі

22 січня - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22.01.2016 12:46
22 січня - День Соборності (день Злуки)
 
У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу Австро-Угорської імперії була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. 
 
лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. 
 
Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
 
21 січня 1999 р. відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні
Читати далі

Семінар - навчання переможців очно-заочного етапу ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»

21.01.2016 18:30

У четвер 21 січня 2016 року учитель історії Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко, єдний представник Глухівського району, взяв участь у семінарі - навчані переможців очно-заочного етапу ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» з номінацій "Історія", "Англійська мова", "Математика" та "Захист  Вітчизни". 

Він проходив у Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. 

Програма заходу передбачала висвітлення питань:

 • Організаційні аспекти проведення ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» (Удовиченко І.В., проректор Сумського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент);

 • Відкритий урок: технології, методи, прийоми, форми (самоаналіз, аналіз його проведення) (Удовиченко І.В., проректор Сумського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент);

 • ІКТ-компетентність сучасного вчителя в умовах розвитку інформаційного освітнього простору (Ніколаєнко М.С., старший викладач кафедри освітніх та інформаційних технологій Сумського ОІППО);

 • Освітній блог учителя: наповнення, презентація та популяризація педагогічного досвіду (Ніколаєнко М.С., старший викладач кафедри освітніх та інформаційних технологій Сумського ОІППО);

 • Майстер-клас: специфіка проведення (Коренева І.В., методист з трудового навчання навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО);

 • Психологічна підготовка вчителя до участі в конкурсі (Марухина І.В., завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Сумського ОІППО);

 • Консультаційний діалог:

номінація «історія» (Третьякова О.В., методист з історії та правознавства навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО);

Наступний етап змагань – очний, який відбудеться 01-05 лютого 2016 року.

 

Читати далі

УВАГА !!! Припиняються навчальні заняття з 19 по 26 січня 2016 року. КАРАНТИН

18.01.2016 17:39

До уваги учнів 1-11 класів, вихованців ДНЗ та батьків! 

 
У звязку з наближенням епідситуації до порогового рівня, погіршенням погодніх умов, в Сумській області 

з 19 по 23 січня буде введено 

КАРАНТИН у загальноосвітніх школах по всій території області.

Відповідно, навчальні заняття припиняються і в Слоутському НВК з 19 по 26 січня 2016 року. 

 

Згідно з наказом відділу освіти, молоді та спорту перенесяться робочі дні:

з 19.01 на суботу 30.01.2016

з 20.01  на суботу 06.02.2016

з 21.01 на суботу 13.02.2016

з 22.01 на суботу 20.02. 2016;

Читати далі

Як уберегтись від ГРВІ та грипу

16.01.2016 16:16

В останній тиждень виросла кількість хворих на ГРВІ та грип. Як відомо, профілактика допоможе уникнути цього серйозного захворювання.

Симптоми грипу:

 • Висока температура - до 39-40 градусів за кілька годин
 • Озноб
 • Головний біль
 • Ломота в м'язах
 • Запаморочення
 • Світлобоязнь
 • Почервоніння слизової оболонки очей
 • Помутніння свідомості - в особливо важких випадках
 • До другого дня хвороби - закладеність носа і сухий нав'язливий кашель

Можливі ускладнення грипу:

 • Синусит
 • Отит
 • Гострий чи хронічний бронхіт
 • Хронічний тонзиліт
 • Пневмонія

Все це звучить досить серйозно і загрозливо. Саме тому так важливо розпочати профілактику сезонного грипу вже зараз і проводити її раціонально.

Існують специфічні і неспецифічні заходи профілактики проти грипу.

Неспецифічна профілактика грипу у дітей:

Особиста гігієна - руки потрібно обов'язково мити, приходячи додому, перед їжею і після відвідин туалету. На вулиці важливо не брати руками їжу, а також не торкатися слизових оболонок, через які вірус проникає в організм: очей, рота і носа.

Часті провітрювання приміщення - навіть взимку, в опалювальний сезон, потрібно, як мінімум, 2 рази на день провітрювати кожну кімнату. Краще одягни дитину тепліше, але не лишай його свіжого повітря. У затхлому, сухому і гарячому повітрі прекрасно розмножуються всі хвороботворні бактерії. До речі, провітрювати приміщення потрібно, навіть якщо дитина хворіє.

Здоровий спосіб життя, правильний режим сну, повноцінний відпочинок - це ще одна важлива міра. Дитина повинна спати не менше 8 годин, гуляти не менше 2 годин і харчуватися не менше 3 разів на добу, їсти фрукти та овочі, м'ясо, молочні продукти, каші. У холодну пору року, коли спостерігається дефіцит сонечка і фрукти і овочі представлені в меншому асортименті, поговори з педіатром про вітамінних комплексах.

Якщо хтось у родині захворів, хворого слід ізолювати від дитини, надіти йому маску, яку потрібно міняти кожні 2 години, виділити окремий комплект посуду і ще частіше провітрювати приміщення (не менше півгодини за часом).

Читати далі

Вітаємо переможця І (очно-заочного) етапу обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року -2016"

15.01.2016 15:15

Відповідно до наказу № 5-ОД Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації "Про підсумки очно-заочного етапу обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року -2016", 

вчитель історії Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко 

зайняв перше місце у номінації "Історія"!

Він набрав 104,9 бала із 130 можливих та "відірвався" від другого місця на 4,3 бала. 
Тепер разом з іншими чотирма найкращими істориками Сумщини Андрій Петрович буде брати участь в ІІ (очному) етапі обласного конкурсу, що буде проходити на початку лютого 2016 року. 

Вітаємо Андрія Петровича та бажаємо йому творчої наснаги, оптимізму та перемоги у очному етапі конкурсу!

Читати далі

Нові підручники - лише на початку ІІ семестру

12.01.2016 16:25

На жаль, цілий семестр учні 4 та 7 класів, що навчаються за новою програмою, вчились без нових підручників. 

І лише наприкінці першого навчального семестру (в останні дні грудня) до нашого НВК  надійшли довгоочікувані підручники для четвертих та сьомих класів. Отримали їх учні вже після зимових канікул - з 12 січня 2016 року. 

Але нажаль очікування батьків, учнів та вчителів наша влада не виправдала щодо забезпеченості їми наших школярів. Учні забезпечені лише на половину (40-60%) з деяких предметів. 

Читати далі
Зображено: 121 - 150 з 522
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку:Контакт

Слоутський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Волошка" Глухівської районної ради Сумської області

вул. Шкільна, 15 с. Слоут Глухівський район Сумська область, індекс 41436

(054) 446-64-38