Новини

Весняна толока пройшла на - Ура !

11.04.2016 14:58

Весь канікулярний тиждень з 4 по 11 квітня 2016 року весь колектив Слоутського НВК дуже результативно працював на прибиранні території. Цьому сприяла дуже тепла погода, що встановилась на початку квітня. Але головним було бажання зробити своє довкілля чистим та охайним.

Саме з таким гаслом вийшли всі ( а це - більш як 40 працівників Слоутського НВК - !!!)  на недільник в неділю 10 квітня 2016 року. 

Представниці прекрасної статі загрібали листя в численних парках та садку школи (майже 2 гектари), а чоловіки складали дрова в штабелі для опалення наступного сезону. 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230319670

Читати далі

Слоутські вчителі - учасники виставки педтехнологій

08.04.2016 16:09

У пятницю 8 квітня 2016 р. вчителі Слоутського НВК взяли участь у виставці - презентації педагогічних надбань "Інновації - 2016" з проблеми "Забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога, як важливого чинника в реалізації державних освітніх ініціатив, творчому та інтелектуальному розвитку учнів". У виставці взяли участь шість шкіл Березівської сільської ради. Кожен директор презентував свій навчальний заклад. 


Конкурс проводився в трьох номінаціях: "Сучасний урок" (друге місце зайняла заступник директора Слоутського НВК Ірина Олександрівна Тюльпа), "Мій дидактичний посібник", "Виховний проект" (переможець - вчитель української мови Слоутського НВК Оксана Петрівна Лихошапка).
Голова журі начальник відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Коломін С.А. та заступник голови журі, спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Перерва І.М. вручили переможцям сертифікати на отримання грошової премії.

Читати далі

Наш вихователь на вчеукраїнському тренінгу

05.04.2016 18:54

1 квітня 2016 року вихователь ДНЗ "Волошка" Слоутського НВК Олена Костянтинівна Довгопола  взяла участь у навчальному тренінгу за українсько-шведським проектом "Освіта для сталого розвитку в дії”. 

На тренінгу вона отримали знання з  методики викладання нового курсу для дітей "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку”, який невдовзі планують ввести у місцевих садочках. 

Дошкільнята Глухова навчатимуться заощаджувати ресурси та вести сталий (екодружній) стиль життя

 Підготовку пройшли 20 педагогів. Навчання проводили тренери проекту "Освіта для сталого розвитку в дії” з м. Києва. По всій  Україні до програми нового курсу долучились вже більше 450 дошкільних закладів у 14 областях України. На спеціальних заняттях діти навчаються, як бути екодружніми та дбайливими господарями й господарками.

Навчальна програма "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку” отримала гриф Міністерства освіти України. За словами авторів-розробників, Олени Пометун і Наталії Гавриш, зараз вона набуває все більшої популярності, оскільки після занять батьки й вихователі одразу бачать позитивні зміни у поведінці дітей не лише щодо ресурсозбереження, а й у спілкуванні з однолітками і дорослими. Крім того, дитячим садкам зручно працювати за новою програмою, оскільки вона легко поєднується з будь-якою із п’яти чинних державних програм для дошкільних закладів.
Розповідає координатор проекту, яка проводила підготовку педагогів, Ірина Баранова: "Курс "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку” наскрізь практичний. Він складається з трьох тем: спілкування, ресурси, подарунки природи. На кожну з тем пропонуються моделі поведінки, що діти повторюють продовж двох тижнів і в дитсадочку, і вдома для закріплення раціональної звички. Наприклад, закручую кран, коли чищу зуби, бережу навіть клаптик паперу, вимикаю після себе світло, ремонтую іграшки та інші. Усі дії продумані так, що малеча може їх виконувати навіть без допомоги батьків. Пояснюємо дітям, що кожному із них під силу змінювати щось на краще навіть на своєму маленькому рівні: "Тисячі таких, як ви, зараз просто закручують кран, а між тим — дійсно рятують планету”. Програма орієнтована на поступову зміну стилю життя не лише дітей, а й усієї родини”.

Дошкільнята Глухова навчатимуться заощаджувати ресурси та вести сталий (екодружній) стиль життя


"З цікавих відгуків вихователів і методистів після тренінгу: "Отримали новий погляд на мету освіти взагалі. — розповідає Олена Харченко, тренер проекту. — У підсумкових анкетах майже всі педагоги підтримали розповсюдження програми й хочуть викладати нові заняття у своїх дитсадочках”. 

З методичним посібником для вихователів та дидактичними матеріалами, з якими працюватимуть дитсадки, можна безкоштовно ознайомитися онлайн на сайті проекту www.esd.org.ua.

 

Читати далі

Змагались в КВК вікторині "Юні знавці природи"

01.04.2016 11:07

З 21 березня  по 1 квітня 2016 року в Слоутському НВК тривала традиційна декада екологічного виховання школярів та охорони навколишнього середовища. 

Протягом двох тижнів проходило багато різноманітних заходів. Завершальним акордом напередодні канікул у пятницю 1 квітня стало  проведення КВК вікторини "Юні знавці природи".

У змаганні КВК  взяли участь дві команди, сформовані з учнів 5-9 класів. 

Обидві команди у своїх виступах були дуже активні. В результаті змагання компетентне журі визначило переможцем команду "Чорна троянда"  (капітан Анастасія Стеценко, а також її активні гравці - Гриценко Вадим, Маринченко Дмитро, Мостіпан Євгеній, Гриценко Віталій та Шакотько Марина). Всі учасники  отримали нагороду - солодощі.

 

Більше ФОТО 

Читати далі

Взяли участь в огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед учнівських колективів навчальних закладів «Таланти твої, Глухівщино!»

31.03.2016 17:20

У четвер 31 березня 2016 року в актовому залі Слоутського сільського Будинку  культури виступили учнів шести шкіл Березівської обєднаної територіальної громади. 

 

Свято відкрив начальник відділу освіти,молоді і спорту Березівської сільської ради  Сергій Анатолійович Коломін та секретар Березівської сільської ради Галина Василівна Прилуцька. 

Огляд-конкурс  художньої самодіяльності серед учнівських колективів навчальних закладів  «Таланти твої, Глухівщино!» оцінювало журі на чолі з  директором комунального закладу «Березівського центру культури і дозвілля» Березівської сільської ради - Цюкало Володимиром  Володимировичем.

Також, до числа журі увійшли заступник директора комунального закладу «Березівського центру культури і дозвілля» - Щербакова Світлана Дмитрівна, художній керівник комунального закладу «Березівського ценрту культури і дозвілля» - Кулик Людмила  Яківна, художні керівники  сільських будинків культури села Слоут - Нахабич Альона Григорівна, села Шевченкове - Токальська Євгенія Ігорівна,  а також, директор сільського будинку культури села Первомайське - Ченчик Любов Іванівна та завідуюча  Іващенківським об’єктом  дозвіллєвої  роботи -  Понирко Тетяна Георгіївна. 

Програма виступів шкільних колективів на конкурсі- огляді художньої самодіяльності «Таланти твої, Глухівщино!»:

1. Слоутський НВК

2. Іващенківський НВК

3. Березівський НВК

4. Обложківський НВК

5. Шевченківський НВК

6.Первомайський НВК

Читати далі

У Слоуті готові до зустрічі птахів

23.03.2016 11:57

Учні Слоутського НВК дружньо провели традиційне свято зустрічі птахів. Воно проходило в рамках Декади біології, екології та захисту навколишнього середовища. 

У вівторок 22 березня 2016 року учні 5-9 класів разом з вчителем біології Альоною Олександрівною Алексою в шкільному саду та парку прикріпили власноруч виготовлені шпаківні. 

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_8164

Читати далі

Скайп-конференція з письменницею Світланою Талан

21.03.2016 15:35

Учні Слоутського та Березівського НВК у понеділок 21 березня зустрілись з відомою українською письменницею Світланою Талан. Це стало можливим завдяки сучасним мультимедійним засобам: програмі скайп-зв’язку та проектору.

Світлана Олегівна розповіла про сюжет нового роману «Купеля» та поділилась з присутніми досвідом роботи, а також вона розкрила деякі творчі плани, згадала дитинство у Слоуті. Учні 5 класу, разом з вчителем української мови Оксаною Петрівною Лихошапкою розповіли про свою роботу по вивченню творчості відомої землячки. Питання включення творчості письменниці до списку позакласного читання підняв також бібліотекар НВК Ігор Іванович Колодочка. Також спілкувались і школярі з Берези.

Бібліотекар Слоутської бібліотеки Галина Іванівна Ковальчук, що завітала на скайп-конференцію з представниками клубів за інтересами Слоутського Будинку культури, представила присутнім нові книжки С.Талан що були придбані для бібліотеки за кошти ТОВ «АФ ім. Чапаєва».

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_229541175

 

Читати далі

Урочисте відкриття Галереї слоутчан – учасників АТО та бойових дій

18.03.2016 16:07

У п’ятницю 18 березня 2016 року у Слоутському НВК відбулась грандіозна подія до якої заздалегідь готувались всі: і учні, і вчителі, волонтери і члени краєзнавчого гуртка – урочисте відкриття Галереї слоутчан – учасників АТО і бойових дій. В такі ж березневі дні 2014-го було окуповано Крим та почались справжні бойові дії на Сході України.

Перша частина Галереї вміщує інформацію та фото про чотирнадцять учасників - справжніх патріотів та захисників:

Багута Микола Володимирович

Василенко Андрій Олександрович

Ващенко Олег Олександрович

Верьовко Олександр Миколайович

Волков Микола Вікторович

Кравченко Олексій Іванович

Костюченко Віталій Петрович

Лихольот Дмитро Миколайович

Матвієнко Дмитро Андрійович

Сачко Віктор Іванович

Стасюк Ігор Васильович

Тур Андрій Олегович

Шакотько Артем Олександрович

Шутко Олександр Іванович

На часі – її продовження.

А найбільше цікавлять дітей місця перебування мужніх слоутчан під час бойових дій та їх нагороди. Всі вони, від наймолодших до старших, підготували експонати виставок на першому та другому поверхах з нагоди відкриття Галереї. Також на свято завітали учні та вчителі Березівського НВК.

А загалом в АТО, головним чином добровільно, побували і продовжують нині службу 21 житель або уродженець села Слоут. А разом з мобілізованими ця цифра вже перевалила за три десятки людей з хоробрими серцями.

Директор НВК Андрій Петрович Гриценко на урочистостях подякував присутніх учасників АТО від імені учнів та педагогів за уроки мужності та патріотизму. Він розповів про роботи школи з патріотичного виховання. А учні НВК вручили справжнім чоловікам – квіти.

Березівський сільський голова Надія Михайлівна Артеменко також привітала героїв свята та вручили їм подарунки. Вона закликала молодь вчитись на реальних прикладах героїзму і відваги, бути гідними своїх старших товаришів і братів.

Від імені учасників АТО на відкритті Галереї також виступив Микола Володимирович Багута.

Свято продовжилось мистецько-патріотичною програмою в актовому залі НВК. Вихованці гуртків школи та дитячого дошкільного закладу (керівники Юлія Вікторівна Сачко, Сергій Олександрович Довгополий, Оксана Петрівна Лихошапка разом з заступниками директора Іриною Олександрівною Тюльпою і Ларисою Миколаївною Левченко) вітали почесних гостей номерами художньої самодіяльності.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Сергій Анатолійович Коломін, що виступив на святі, ще раз відзначив героїзм справжніх чоловіків та виступив з ініціативою створення громадської організації учасників АТО.

І самі вони також в цей день спілкувались з учнями, ділились спогадами та дякували за увагу дітей до цих подій.

Завершилось свято спортивно-патріотичними змаганнями двох команд, підготовлені вчителем фізичної культури Віктором Миколайовичем Шевченком. Їх запальні виступи визвали шквал емоцій та сміху у захисників та школярів.

Пройдено лише певний етап в патріотичному вихованні учнів Слоутського НВК. Далі – продовження волонтерської та краєзнавчої роботи, зустрічі з самим учасниками АТО. А також продовження Галереї слоутчан – учасників АТО та бойових дій.

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/album-57555412_229433190

Читати далі

Слоутський НВК потоваришував із болгарським Сарафовом

11.03.2016 17:44

У пятницю 11 березня 2016 року відбулась зустріч адміністрації Слоутського НВК з представником болгарського містечка Сарафово Ніколаєм Желєвим. Це місто розташоване на березі Чорного моря. 

Отримана домовленість про поїздку кращих учнів в червні 2016 року в Болгарію за обміном з болгарськими однолітками. Крім традиційного відпочинку на березі моря та екскурсій пропонується відвідання болгарських шкіл. Адже навчальний рік триває довше, ніж в Україні: у молодших класах - до 15 червня, а в середніх і старших - до 30 червня.  

Туристична фірма з Болгарії пропонує допомогу у оформленні документів. Діти будуть забезпечені 5-разовим щоденним харчуванням протягом 12 днів. 

В цей час у Сарафово будуть тривати традиційні міжнародні фестивалі творчості. Більше інформації за посиланням: tr-tr.com.ua/bolgariya/vii-mezhdunarodnyj-folklornyj-festival-%C2%ABmorskoj-briz%C2%BB

 

Читати далі

Шевченківські дні

10.03.2016 11:28

У Слоутському  НВК вже стало доброю традицією на початку березня вшановувати пам'ять генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.  В рамках Шевченківських днів вчителями та учнями НВК було проведено ряд цікавих та змістовних заходів. Учні здійснили заочну подорож до майстерні художника. 

Екскурсійна програма дала можливість більш детально ознайомитися з репродукціями картин, прослідкувати зв'язок  полотен з біографією митця. Учні 5-6 класів презентували власні ілюстрації до віршів поета. Старшокласники представили проект «Тарас Шевченко   і Сумщина». Були проведені літературні читання «Вінок Кобзареві» (5-11 класи) та конкурс віршів «Живий Шевченко»(1-4 класи).

Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Т.Г.Шевченка. На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми: інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залучення дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей. 

Читати далі

Мітинг памяті у селі Гута

08.03.2016 12:52

8 березня 2016 року учні Слоутського НВК разом з директором Андрієм Петровичем Гриценком та практичним психологом Ігорем Івановичем Колодочкою взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди 74-х роковин трагедії на місці спаленого села Гута раніше Землянківської, а нині Березівської сільської ради. 

Також тут зібралися сьогоднішні і колишні жителі Землянківської сільської ради, ветерани, керівництво району, громадськість, учні Березівського та Шевченківського НВК і всі небайдужі до історичної минувшини нашого краю, хто свято береже в своєму серці пам'ять.

Про героїчний подвиг жителів Гути, а також села Каплиця та хутора Теребеньки, яких за допомогу партизанам було спалено і вбито, про невмирущу пам'ять земляків говорили у своїх виступах Землянківський сільський голова Ольга Кугат, голова Березівської обєднаної територіальної громади Надія Артеменко, колишній житель села Гута, чиї рідні постраждали від фашистської розправи, Григорій Савощенко, Віктор Московченко.   

На плитах біля відновленого обеліску в центрі села читаємо прізвища невинно загиблих: Бондаренко – 15 загиблих мали таке прізвище, Середній – 37 прізвищ на плитах, Середа –12 , Халупенко – 15, Антоненко – 6... Усіх – понад двохсот. Вічна пам'ять!

І лягають до підніжжя пам'ятника вінки і живі квіти як данина світлій пам'яті про загиблих гутян і всіх, хто поклав своє життя на наше майбутнє.

 

 

Читати далі

З Днем 8 березня!

07.03.2016 15:51

Дорогі жінки!
З нагоди прекрасного весняного свята – Міжнародного жіночого дня 8 Березня від усього серця вітаємо вас і бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, радості, кохання і краси. 

 

Адже усе найсвятіше, що дарує нам доля, пов’язане саме з вами.
Хай це свято зігріває надіями, а любов і віра огортають вас і вашу родину щастям і благополуччям!
Успіхів вам, гарного святкового настрою, міцного здоров’я, оптимізму та усіляких гараздів!Детальніше тут: https://gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/

Читати далі

Участь у всеукраїнському конкурсі колажів

04.03.2016 11:09

  Конкурс колажів «Україна. Соняшник. Сьогодення»

З 1 вересня 2015 року по 3 березня 2016 року творче об’єднання «Соняшник» проводило конкурс колажів «Україна. Соняшник. Сьогодення». Колажі  повинні були створені у будь-якій техніці, а потім сфотографовані чи відскановані й передані до оргкомітету конкурсу.

У цьому конкурсі під керівництвом Оксани Петріани Лихошапки взяли й учні Слоутського НВК. Колектив учнів 5 класу виготовив колаж в техніці «Орігамі з елементами квілінгу» та надіслав на конкурс. Крім цього,  ще один колаж також був виготовлений особисто ученицею 5 класу (Ляшко А.) і надісланий до оргкомітету конкурсу.

Тож тепер чекаємо на результати конкурсу, які будуть оголошені в травні 2016 року.

Читати далі

Урок музики у музеї

03.03.2016 13:59

У четвер 3 березня 2016 року учні початкових класів Слоутського НВК відвідали виставку старовинних музичних інструментів у Національному заповіднику «Глухів».
Експонати для заходу надав глухівський колекціонер Володимир Опутін, - розповів вчитиель музики НВК Сергій Олександрович Довгополий. - Раритетні музичні інструменти він почав збирати близько півтора року тому, побувавши в музеї ім. Романа Кулика в с. Верховина на Закарпатті. Першим експонатом була панська бандура. 

Всього в колекції Володимира налічується біля двадцяти екземплярів. На виставці були представлені варгани, губні гармошки (деякі з них 1930 року), глиняні свистульки, старовинна дерев’яна флейта, бандура, бандонеон, акордеон, цитри, кілька гітар та ін. Екскурсовод розповіла про історію та унікальність кожного експонату. На деяких з них учням навіть дозволили взяти кілька акордів, від чого присутні були у захваті.Як добре, що завдяки таким виставкам молоде покоління може долучитися до перлин мистецтва.

Читати далі

«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»

01.03.2016 13:48

 25 лютого у  Слоутському НВК було проведено літературно-музичний захід, присвячений 145 річниці від дня народження видатної доньки українського народу Лесі Українки . 

Учасники свята ще раз відчули силу та глибину поетичного світу Лесі Українки, доторкнулися до її поезії, згадали щасливу і водночас трагічну історію кохання до Сергія Мержинського. 

Учні та вчителі переглянули уривки із художнього фільму, здійснили віртуальну подорож до Косівщини, де  в 1889 році у народної лікарки Параски Богуш  лікувалася поетеса. Вихованці фольклорного гуртка «Оберіг» підготували інсценізацію про дитячі роки Лесі Українки «У Колодяжному». Також учасники заходу мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою «Народжена Україною».

         Загалом  атмосфера свята була привітною та задушевною. Будемо сподіватися, що Лесин вогонь горітиме і в серцях школярів.

Ірина Тюльпа,

заступник директора з НВР Слоутського НВК

Читати далі

Тиждень хімії в школі

01.03.2016 11:43

                                                              Хімія – це край чудес , де приховане людське щастя .

                                                              І найвищі завоювання розуму будуть зроблені в цій галузі .

                                                                                                                               Д.І. Менделєєв

 

             Хімія – дуже цікавий і захоплюючий предмет . Із цією наукою пов’язане наше  життя .

ЇЇ пильний і сміливий погляд проникає й у вогненну масу Сонця  , й у пітьму земної кори , й у невидимі часточки нашого серця  ,  і в таємниці будови  каменя , і в життя дерев .Вона дивиться скрізь .  І повсюди , відкриваючи гармонію ,   завзято шукає початок життя .

              « Щироко простягає хімія руки свої в справи людські  !» Ці слова М.В.Ломоносова не втрачають своєї актуальності й у наші дні . Щоб найкраще вивчити хімію в Слоутському НВК пройшов дуже цікавий і захоплюючий тиждень хімії . Учні 7 класу експериментальним шляхом досліджували  хімічні властивості речовин . Восьмикласники займалися випуском стіннівок , де ознайомили школярів з  життєвим шляхом і науковою діяльністю Д.І.Менделєєва ; видатними жінками-хіміками ; лауреатами Нобелівської премії в галузі хімії . Учні 9 класу , провівши науковий диспут « Спирти : добро чи зло?» , виявили ,  що спирти мають негативний вплив на організм людини . Завершився тиждень інтелектуальною грою « Найрозумніший .» Найкращими знавцями хімії стали : Ніколаєнко Мирослав ( 7 клас ) , Стеценко Анастасія ( 8 клас ) , Гриценко Вадим (9клас), Фесенко  Вікторія (11 клас ).

              Зрозуміло Що не всі випускники школи  стають хіміками , але незалежно від роду діяльності всім потрібна загальна культура , ерудиція , потяг до знань , самовдосконалення . Тому бажаю всім учням  поглиблювати й розширювати свій кругозір , здобуваючи нові хімічні знання .

Читати далі

ПРизери футбольного турніру в Новгород-Сіверському

29.02.2016 15:24

У суботу 27 лютого 2016 року відбувся турнір з футзалу на приз Віктора Хлуса, гравця київського «Динамо», трьохкратного чемпіона Радянського Союзу (1980, 1981, 1985 рр.), двократного володаря кубку Радянського Союзу (1982, 1985 рр.), уродженця міста Новгород-Сіверська. Зараз твіце-президент Федерації футболу м. Києва та Київської області.  

 У турнірі брали участь гравці 2006 року народження ДЮСШ смт Вороніж, смт Ямпіль, Новгород-Сіверська та Слоутського НВК.

В результаті змагань І місце виборола команда  господарів турніру -  Новгород-Сіверська, ІІ місце - смт Вороніж, ІІІ почесне місце у юних футболістів Слоутського НВК, ІV – смт Ямполя.

Кращими гравцями команди Слоутського НВК признані Гриценко Віталій (воротар) та Медвідь Владислав (гравець).

До складу команди також входили: Мороз Олег, Ковтун Ігор, Мостіпан Олександр, Петренко Сергій, Медвідь Станіслав.

 Після закінчення змагань команда Воронізької ДЮСШ запросила нашу команду на відкриття штучного поля в квітня місяці. Ми, в свою чергу, їх - на День Молоді.

Олександр Левченко

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228591746

 

 

Читати далі

Свято здоров я у 1 класі

26.02.2016 13:34

      Учні першого класу

      

      Свято Здоров’я проводили нині,

     Яке потрібно кожній людині,

     Бо здоров’я – основа всього у світі –

     Знають у школі і найменші діти.

     Здоров’я – це сила!

     Здоров’я – це клас!

     Хай буде здоров’я

     У вас і у нас.

     А щоб шкільні науки добре вивчати,

     Про своє здоров’я треба подбати.

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228225844

Читати далі

Слоутські школярі зустрілись з учасником АТО Олександром Шутко

25.02.2016 16:03

У четвер 25 лютого 2016 року учні 5-11 класів Слоутського НВК зустрілись з учасником АТО Олександром Івановичем Шутко.

31-річний захисник розповів своїм землякам про його участь у бойових діях на Сході України. На сайті Слоутського НВК у липні 2015 року вже розповідалось про відважного слоутчанина. 

Шутко Олександр Іванович народився 14 грудня 1984 року у с. Слоут. Закінчив Слоутську загальноосвітню школа I-III ступенів у 2002 році. 

Мобілізований 13 лютого 2015 року до  в/ч пп В 2749, 5-й батальйон, 81 бригада повітряно-десантних військ. Навчався у м. Житомир, а потім - з літа 2015 року - на передовій зенітчиком повітряно-десантних військ. 

Під час служби побував у багатьох населенних пунктах: м.Артемівськ, м. Красноармійськ, м.Краматорськ,  м.Словянськ,  м. Попасне,  м. Ніколаєвка,  м.Опитне. На даний момент знаходиться на території Донецького аеропорту.

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228462521

Читати далі

Дивосвіт українського слова

24.02.2016 15:27

 Під такою назвою до Міжнародного дня рідної мови пройшов бібліотечний урок у Слоутській сільській бібліотеці. У ньому взяли участь учні та вчителі Слоутського НВК.

Цікавий  та пізнавальний матеріал підготувала для школярів бібліотекар сільської бібліотеки Галина Омельченко.

Учні та вчителі бібліотечного уроку побували на виставці енциклопедичних словників, познайомилися з рубриками «Слово – творець прекрасного», «Слово й пісня», відвідали станцію мудрих висловів , завітали до світлиці письменників-земляків.

Справжньою окрасою стали виступи самих учнів.

На завершення уроку відбулася віртуальна подорож у дивний світ таємниць українського слова.

       Тамара Непомняща,

учитель української мови Слоутського НВК

Читати далі

Тренінг молодого педагога

23.02.2016 15:25

22 лютого 2016 року на базі Соснівського НВК відбувся районний семінар вчителів української мови та літератури з проблеми «Професійно- особистісний розвиток словесника в умовах реалізації нових державних стандартів» .

Словесники району взяли участі у тренінзі «Мотивація навчальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури», який провела вчитель Слоутського НВК Оксана Петрівна. 

Учасники семінару оглянули виставку творчих робіт учнів- учасників гуртка «Чарівна голка», керівником якого є вчитель української мови та літератури Кривенко М.О.; переглянули урок української літератури в 5 класі із теми « О.Олесь «Ярослав Мудрий» ( з книги «Княжа Україна»)», який підготувала вчитель вищої кваліфікаційної категорії Власенко О.В.
Учителді району ознайомилися з роботою кабінету української мови та літератури навчально-виховного закладу. Керівник шкільного методичного об’єднання Власенко О.В. провела майстер-клас з проблеми « Шляхи впровадження інтерактивної технології кооперативного навчання».

Читати далі

Тиждень зарубіжної літератури та російської мови

23.02.2016 14:57

                Згідно річного плану роботи  школи та з метою розвитку творчих здібностей  учнів із зарубіжної літератури та  російської мови   традиційно у Слоутському НВК  з 15 по 22 лютого  проходив Тиждень зарубіжної літератури та російської мови .  Учні 5-11 класів взяли активну участь у всіх запланованих заходах. 

Розпочався Тиждень з лінійки «Зарубіжна література - духовна скарбниця людства». Для учнів  5- 6 класів була проведена літературна вікторина «У чарівному світі казки». На цьому заході учні згадали свої улюблені казки ,впізнавали героїв за портретною характеристикою, знаходили «загублені» речі, передбачали подальшу долю казкових героїв. Учнів 8 класу  стали учасниками  круглого  столу «Література Середньовіччя у сучасному розумінні» . 

Учні ще раз «перегорнули» сторінки літератури Середньовіччя, більш детально ознайомились із  текстами  і зрозуміли, що заклик до єднання - це тема, що хвилює суспільство і в наш час. Заочна мандрівка «Україна очима зарубіжних письменників» була підготовлена для учнів  9 класу. Учні мали змогу відстежити особистісні та літературні зв’язки зарубіжних письменників  з Україною .  Учні 11 класу підготували презентації «Ювілейні дати року».

         В цілому, тиждень зарубіжної літератури та російської мови  збагатив учнів «дотиком до прекрасного», систематизував знання з вивчених тем, спонукав замислитись над вічними проблемами людства.

 

 

 

Читати далі

Розвиваємо творчість

22.02.2016 14:48

 В наш швидкоплинний  час життя  примушує відповідати на все нові і нові виклики. Однією з таких нагальних потреб є розвиток  креативності та творчого мислення у підростаючого покоління, вміння розгледіти щось нове, цікаве у , здавалось, звичайних речах. Особливо ці здібності затребувані у складні, переломні часи. 

Саме креативність дозволила, наприклад, таким країнам, як Японія та Німеччина, у досить короткий термін, 10-15 років, не лише подолати післявоєнну руїну, але  і до середини 60-х років ХХ століття вийти на провідні ролі в світі. Саме тому практичним психологом  проводяться робота з розвитку креативності, для чого ним були перекладені з російської на українську відповідні заняття. І хоча вони рекомендувались для старшокласників, ми ризикнули проводити їх не лише в середніх але і в… початкових класах, що дало несподівані результати. Діти з захопленням та ентузіазмом брали участь в спільній роботі. 

Заняття включали в себе, зокрема, знаходження застосування для перегорілої електролампочки або порожньої пластикової пляшки. І тут починається найцікавіше. Так , для застосування порожньої пластикової пляшки учні 7 класу придумали 18 варіантів, 8 класу – 20, учні 6 класу – 24, а 5 та 2 класів – майже по 28! Серед звичайних варіантів, як наприклад, ваза, різні види посуду, поливалка, рукомийник, були і оригінальні, несподівані: фільтр для води, гантелі, рятувальний жилет, захисні окуляри, захисні щитки для рук та ніг, тощо. 

Заради справедливості треба зазначити, що до деяких речей дітей підштовхнули підказки ведучого, але це стосувалось всіх класів. Таким чином, можна зробити висновок, що незважаючи на всі сьогоденні складності, наша країна має добрий творчий потенціал.

 

Практичний психолог Колодочка І.І.

Читати далі

Декада початкових класів стартувала

20.02.2016 15:22

         У нас в Україні є чудові традиції – відзначати народні свята. 

Ось і 20 лютого 2016 року в рамках Декади початкових класів учні молодших класів зібралися в затишному залі, щоб згадати та вшанувати народні звичаї. А відзначали свято початку весни – Стрітення «Зимо, час тобі не лютувати, а весні дорогу дати!». Учні розповіли про те, що в цей день освячують воду, яка після цього вважається цілющою, що свято завершує зимовий цикл народних обрядів. 

З цим святом пов’язано багато народних прикмет. Діти співали веснянки, ставили інсценівки «Весняна казка» та «Змагання Зими з Весною», водили хороводи.

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_228225844

Читати далі

Вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

19.02.2016 15:50

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у Слоутському НВК 18-20 лютого 2016 року було прведено цілий ряд заходів. 

Перший урок розпочався з виконання Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Крім того вчителі історії Оксана Володимирівна Мовчан та Андрій Петрович, а також класні керіввники провели години  пам’яті, «круглі столи»

У четвер 18 лютого було організовано перегляд  документальних кінофільмів про події  Революції Гідності та інші заходи з ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю активістів Революції Гідності.

Відзначеня належної шани мужнім учасниикам Революції годності, які віддали своє життя, захищаючи  ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави на виконання Указа Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року №69 20 лютого 2016 відзначатиметься День  Героїв Небесної Сотні.

Більше ФОТО vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_7714

Читати далі

Високий результат на обласній олімпіаді

18.02.2016 14:14

У вівторок - середу 16-17 лютого 2016 року учень 9-го класу  Слоутського НВК Гриценко Вадим взяв участь в ІІІ (обласному етапі) Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Вона проходила на базі Сумського ОІППО. 

Серед 22 учасників наш учень виборов 4-е місце. Він набрав 26 із 63 балів - це 41,3%. Така кількість балів дає право на призове місце. Однак в деяких учнів був дещо кращий результат - 30-32 бали (це треті місця) та вище.  

Загалом у змаганнях узяв участь 81 учень, а саме: 8 класу – 17, 9 класу – 22, 10 класу – 21, 11 класу – 21.

Здібного учня, що навчається на високому рівні навчальних досягнень підготував учитель історії та суспільствознавчих дисциплін Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко. 

 

 

Читати далі

Тиждень математики та фізики у Слоутському НВК

16.02.2016 18:15

У лютому в нашому НВК  традиційно проходить тиждень математики та фізики.

Мета цього заходу – зацікавити учнів точними науками, показати їх велич, красу, можливості, практичну спрямованість. Також ознайомити дітей з маловідомими математичними фактами і фізичними явищами, біографічними даними вчених математиків та фізиків.

Протягом тижня було проведено ряд цікавих заходів: конкурси на кращу математичну та фізичну стіннівку; години цікавої математики, математичні ігри та математичні фокуси для учнів 5-11 класів «Математика у сірниковій коробці», які розвивають логічне мислення , ерудованість, кмітливість. Для учнів 5-11 класів у кабінеті математики  було організовано виставку кращих зошитів   учнів 5-6 класів. У новому випуску математичної газети «Вектор» для учнів було запропоновано математичні головоломки, задачі-жарти.

Підсумком тижня математики та фізики стала  гра «Найрозумніший» проведена у вівторок 16 лютого. В грі учні у складі двох команд змагалися за звання «Найрозумніші математики та фізики школи». Команди пройшли відбірковий тур та показали свої знання з математики і фізики у різних категоріях. Були визначені переможці. Це команда «Конус», де капітаном була Трофименко Дарина,  учениця 7-го класу. Але солодкими призами були нагороджені обидві команди: «Конус» і «Піраміда». Також було визначено найкращі математичні стінгазети. Це були стіннівки учнів 5-го та 7-го класів. Вони теж отримали солодкі призи. Завершився тиждень гарним піднесеним настроєм і позитивними емоціями учнів і вчителів!

 

Більше ФОТО за посиланням : vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_7698&z=photo-57555412_402432257%2Fwall-57555412_7698

Читати далі

Участь в семінарі вчителів історії

15.02.2016 15:10

Проблемі формування предметних компетентностей та розвитку творчого потенціалу учнів на уроках історії та суспільних дисциплін був присвячений теоретико-практичний семінар учителів історії та суспільних дисциплін району, який відбувся 15 лютого 2016 року на базі Червонянської ЗОШ І-ІІІ ст. 

На ньому виступив із презентацією свого досвіду вчитель історії Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко. Також він поділився з колегами досвідом участі в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016" в номінації "Історія". 

Вчитель вищої категорії Червонянської ЗОШ  Давиденко О.А. під час проведення педагогічної студії , бінарного уроку з всесвітньої історії та зарубіжної літератури ( вчитель Чмирькова Г.М.) на тему « Мистецтво Високого відродження в Італії. Північне Відродження. Злет людського духу в літературі відродження». ( 8 клас) , позакласного заходу з правової тематики « Квест-шоу « На терезах Феміди» продемонструвала свої досягнення у вирішенні даної проблеми. 

Крім того,вчителі району мали змогу обмінятися думками щодо використання інноваційних форм і методів роботи в ході круглого столу з проблеми « Упровадження інноваційних технологій на уроках історії та суспільних дисциплін при формуванні в учнів предметних компетентностей». 

рограмою семінару передбачені питання щодо особливості проведення ДПА,ЗНО у 2016 році, практичних занять на уроках історії (6,7 клас) тощо. При підведенні підсумків учасники семінару відмітили актуальність тематики, змістовність заходів, творчість колективу та учнів школи.

 
Читати далі

Зустріч з випускниками 2011 року

14.02.2016 11:41

У суботу 13 лютого 2016 року в Слоутському НВК відбулась зустріч з випускниками 2011 року.

Як наче маленькі першокласники (як 1 вересня 2000 року) зібрались вісім вже дорослих учнів в своєму першому навчальному кабінеті з першою вчителькою Світланою Володимирівною Огієнко.

Зустріч продовжилась потім в теплій атмосфері у методичному кабінеті НВК. Колишні учні також згадали свої роки дитинства у кабінеті № 2 (англійської мови) з класним керівником Тетяною Михайлівною Непомнящою. 

 

До випускників, що 5 років тому закінчили рідну школу звернулись керівництво та вчителі НВК.  

А потім за традицією класний керівник Т.М. Непомняща та мер класу Юлія Головач зачитували записки з мрійниці. Випускники 2011 року це роюили двічі - коли закінчили 9 класів (у 2009 році) та по закінченні школи у 2011 році. 

Також присутні на зустрічі випускники розповіли про свої роки юності та успіхи, поділились планами і бажаннями на майбутнє. 

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/album-57555412_227953031

 

Читати далі

Серед кращих вчителів областІ

06.02.2016 11:22

 

Директор та вчитель історії Слоутського НВК Андрій Гриценко взяв участь у обласному етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016».

Цілий місяць, з 5 січня по 5 лютого тривав обласний етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016». Перший (очно-заочний) тур з чотирьох освітян Глухівщини подолав лише один – історик зі Слоута А.Гриценко.

До цього в Андрія Петровича вже був досвід участі у подібному змаганні. В 2010 та 2011 роках він двічі ставав лауреатом обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Нині ж він був переможцем очно-заочного етапу конкурсу в номінації «Історія». Шість років тому районна атестаційна комісія встановила кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», ще через два – звання «Старший учитель». В освіті, як ніде, треба постійно бути на вістрі розвитку. Педагогіка і  методика викладання ніколи не стоять на місці. Самоосвіти виявилось замало. Андрій Петрович впроваджує сучасні інтерактивні методи роботи, має результати роботи з обдарованими  та здібними дітьми.

 

Основні ж змагання конкурсу проходили на початку лютого в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Крім представника Глухівщини в номінації «Історія» змагались педагоги з Охтирки, Шостки, Лебедина та обласного центру. За чотири дні кращі вчителі області демонстрували свою майстерність у шести конкурсних видах: презентація домашнього завдання «Світ захоплень», майстер-клас вчителя, презентація власного веб-сайту та ІКТ-гамотність, захист навчального проекту, проведення відкритого уроку та його самоаналіз. Ну, а крім цього спілкування з колегами та членами журі, науковцями, урочисті відкриття та закриття конкурсу.

Більше інформації та ФОТО за посиланням: gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/

 

 

 

Читати далі
Зображено: 121 - 150 з 531
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку:Контакт

Слоутський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Волошка" Глухівської районної ради Сумської області

вул. Шкільна, 15 с. Слоут Глухівський район Сумська область, індекс 41436

(054) 446-64-38