Новини

Участь в обласному святі "Рівний - рівному"

19.05.2016 11:53

У середу 18 травня 2016 року в Сумському палаці для дітей та юнацтва відбувся традиційний, за ліком – XIV, зліт педагогів-тренерів та підлітків-інструкторів, що працюють за програмою сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя.

Всі школи Березівської громади представляв практичний психолог Слоутського НВК Ігор Іванович Колодочка та учениця 8 класу Непомняща Аліна.

Особливістю цьогорічного  свята було те, що на нього були запрошені взяти участь не лише педагоги та учні, що працюють за програмою «рівний-рівному» у 7-11 класах, але і ті, хто працює за подібною програмою у 5-6 класах (так звана «Якавка»), і хто працює за програмою «Дорослішай на здоров’я». До речі, перший випуск тренерів за останньою програмою відбувся у квітні минулого року. Крім того, на наш форум були запрошені представники та учасники програм з вишів, коледжів та училищ.  

Захід розпочався з активних розминок, різноманітних руханок з елементами співів та танців. Далі було ще цікавіше, - розповідає Ігор Іванович. - Організатори довго тримали інтригу стосовно того, що програма «рівний-рівному» не лише поширилась на всю країну але і вийшла за її межі, зокрема стала поширюватись на Білорусь. І  презентувати її там, у м. Бресті,  від імені нашої країни випала честь двом учням з нашої області. Вони там проводили тренінги з дорослою аудиторією, ділилися своїм досвідом. Після своєї розповіді про поїздку, молоді посланці нашої держави, провели тренінгові заняття і з учасниками зльоту.

Другим етапом дійства було змагання команд, на які поділилися учасники, у вигляді популярного зараз квесту, де команди  змагались на правильність відповідей та час, мандруючи по «станціях», де потрібно було відгадувати загадки, збирати правильно прислів’я, відповідати на питання з прав дитини, шляхів розповсюдження СНІДу та інші. В кінці команди складали  віршовані тексти  з рядків, що знаходились в кожному з 5 конвертів, які вони отримали по одному на кожній зі «станцій». Після цього кожна з команд мала презентувати в художній формі цей вірш або девіз. Не було ні переможених,  ані переможців, бо перемогла, як годиться, дружба.

В кінці заходу всі учасники, як дорослі так і учні, були нагороджені  грамотами. І від спонсорів чекав ще один приємний сюрприз – обід в кафе «Нью-Йорк пицца».

На наступний рік відбудеться ювілейний – XV зліт теж у м. Суми, але буде він тривати, як говорять організатори, два дні на базі табору відпочинку «Ровесник».

Читати далі

Одинадцятикласники побували на військово-польових зборах

14.05.2016 12:22

Учні 11-го класу разом з директором Андрієм Петровичем Гриценком та своїми однолітками з Березівського та Шевченківського НВК у пятницю 13 травня 2016 року побували на військово-польових зборах. 

Вони проходили в одній із військових частин Глухівського району. Хлопці ознайомились з матеріальною та технічною базою українських військовиків. Екскурсію для учнів та педагогів провів командир військової частини. 

Великий інтерес у випускників визала можливість поміряти на себе сучасний бронежилет та каску, потримати в руках бойовий пістолет, розібрати і зібрати автомат Калашникова або кулемет Калашникова. Також цікаво було ознайомитись з особливостями гранатомете РПГ "Муха". 

Всі присутні з великої цікавістю також фотографувались з діючою зброєю. 

Також українські військові пригостили майбутніх українських воїнів солдатською кашею та солодощами. 

Організував ці збори старшокласників спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Сергій Павлович Лисиця.  

Читати далі

Взяли участь в тренінгу

13.05.2016 18:09

Вчителі Слоутського НВК Віталіна Григорівна Лазаренко та Оксана Петрівна Лихошапка у пятницю 13 травня 2016 року взяли участь у Тренінговій програмі формування життєвої моделі молоді "Кіно тренінг". 

Нагадаємо, що тренінгова програма формування життєвої моделі молоді «Кіно тренінг» – це проект, що виграв грант від Сумсської обласної ради у березні 2016 року. 

Його метою є популяризація соціальних цінностей, формування алгоритму поведінки молоді в складних життєвих ситуаціях дорослого життя, засновані на яскравих сценаріях зрозумілих та цікавих для спостерігачів-учасників художніх фільмів. Не останнім по важливості фактором є пропаганда здорового способу життя. Все це стає можливим завдяки принципу інтелектуальної змагальності команд під час показу художніх фільмів і проведення публічних дискусій на важливі соціальні теми з оцінкою та рейтинговою фіксацією командної та особистої успішності участі в заходах проекту. Важливим є створення умов безпечного, комфортного інтелектуального розвитку молоді з одночасним соціальним навантаженням. 

В конференц - залі готелю "Європа" планується проведення кіно-тренінгів для груп учасників з різних навчальних закладів та молодіжних колективів Глухівщини. Контроль за головною конструктивною відповідністю формату «кіно тренінг» забезпечуватиме дипломований спеціаліст фаховий тренер. Функціонування проету передбачає участь 250 учасників з 11 закладів протягом 9 місяців.  

Читати далі

Школярі на День Перемоги відвідали памятники

10.05.2016 12:12

У понеділок 9 травня 2016 роки учні 5-6 класів разом з класним керівником Оксаною Петрівною Лихошапкою відвідали основні памятні місця історичного Слоутського ласу, де відбувалось дуже багато подій в ході Другої світової війни.

Спочатку школярі поклали квіти до Обеліску на місці першого бою Глухівського партизанського загону, що відбувся 21 листопада 1941 року. 

Потім учні, прослухавши розповідь про далекі події наших земляків - патріотів, вклонились памяті 33 жителів  хутора Барське, що були спалені живцем 24 листопада 1941 року. 

Разом з цим вони здійснили екскурсію до озера Покійного в Слоутському лісі. 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_231357372

Читати далі

Патріотична хода з нагоди Дня Перемоги

09.05.2016 17:40

У неділю 8 травня 2016 року з нагоди Дня памяті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі учні, вчителі Слоутського НВК, а також батьки, слоутчани - учасники АТО та бойових дій, учасники художньої самодіяльності та всі небайдужі слоутчани і гості села взяли участь у ПАТРІОТИЧНІЙ ХОДІ від будівлі школи до Меморіалу загиблим слоутчанам в роки війни. 

Урочистий мітинг відкрила в.о. старости с. Слоут Людмила Володимирівна Горобченко. Учасників АТО та всіх присутніх привітали зі святом начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Анатолійович Коломін та секретар Березівської сільської ради Галина Василівна Прилуцька. 

Директор Слоутського  НВК Андрій Петрович Гриценко та спеціаліст загального відділу сільради Оксана Володимирівна Верьовко за традицією, якій вже цьогоріч виповнилось 45 років зачитали імена 333 слоутчан загиблих на фронтах Другої світової війни. 

Свято з нагоди Дня Перемоги завершилось 8 травня великим концертом у приміщенні Слоутського Будинку культури, в якому брали активну учать також і школярі. 

А вранці 9 травня учні Слоутського НВК взяли участь в акції "З добрим ранком, ветеране!"

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_231356348

Читати далі

Велопробіг на честь Дня Перемоги

07.05.2016 12:31

У пятницю 6 траня 2016 року напередодні великих свят День памяті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі учні 2-9 класів та вчителі Слоутського НВК взяли участь у велопробігу з нагоди цих подій.

Захід відкрився мітингом біля Меморіалу загиблим слоутчанам у Другій світовій війні. Учасники велопробігу також зробили зупинку і поклали квіти до могили Героя Радянського Союзу Олексія Євстафійовича Трибунського. 

Основні заходи проходили у Слоутському лісі, неподалік місця де відбувались бої Глухівського партизанського загону у далекому вже 1941 році. 

Вчитель фізичної культури Віктор Миколайович Шевченко разом з класними керівниками провели цілий ряд патріотичних естафет та розповіли про історичне минуле нашого краю. 

 

Більше ФОТО vk.com/photo-57555412_413824923

Читати далі

Парад вишиванок на честь Дня памітя і примирення

05.05.2016 15:10

У четвер 5 травня 2016 року в Слоутському НВК пройшов перший етап Параду вишиванок. Педагогічні працівники школи та учні 5-9 класів взяли активну участь в цьому заході. Вони представили український національний одяг.

в номінації "Найкращий клас" перемогу отримали учні 5 та 6 класів. 

В індивідуальному заліку члени журі відмітили наступних учнів: дівчата - Шакотько Марина, Ляшко Ангеліна, Довгопола Анна (всі 5 кл.), Авдасьова Валерія (6 кл.), Стеценко Анастасія, Непомняща Аліна (8 кл.), а також Сачко Анна і Нахабич Анна (9 кл.)

Серед хлопців - найкраще справились з конкурсом - Медвідь Владислав, Шепет Дмитро (обидва 5 кл.), Гриценко Віталій і Ковстун Ігор (6 кл.) та Гриценко Вадим (9 кл.).

Наступного тижня цей конкурс пройде серед учнів 1-4 класів.

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_231313193

Читати далі

Цікаве хоббі Тетяни Василівни Левченко

03.05.2016 10:00
У колишнього шкільного вчителя географії Слоутського НВК Тетяни Василівни Левченко вельми рідкісне хобі - різьблення по шкаралупі яєць
  Цим заняттям Тетяна Левченко захопилася чотири роки тому.
  - Спочатку просто розмальовувала гусячі яйця, а одного разу напередодні Великодня вирішила вивчити нову техніку різьблення на шкаралупі. Якщо чесно, прийшла в захват від цієї мереживної краси. Купила необхідні інструменти і, затамувавши подих, взялася вирізати візерунки. 
Знаєте, вийшло, - згадує Тетяна Василівна. - Потім син виставив мої роботи в Інтернет і несподівано надійшло замовлення з Швейцарії на виготовлення ста сувенірних яєць. На сьогоднішній день мої роботи вже є в Болгарії, в Москві в храмі святої Матрони, в природничому музеї під відкритим небом в Ясногородці.
  За словами майстрині, створювати красу можна на будь-який шкаралупі: курячої, качиної, навіть страусиної - у неї зараз в розробці дев'ять таких яєць. Але найміцніша гусяча - менше ймовірності, що вона розвалиться під час роботи.
СЕКРЕТИ ТЕХНОЛОГІЇ
  Перед тим, як приступити до різьби, слоутчанка видуває вміст яйця, промиває його під струменем води, сушить і ґрунтує спеціальним розчином.
- Коли наклеєна іконка, перенесений візерунок, приступаю до процесу різьблення за допомогою гравіювання машинки. Різьба по шкаралупі - процес такий же тонкий і копіткий, як і робота ювеліра. Щоб перетворити одну заготовку в ажурне твір, знадобиться приблизно три-чотири дні, - розкриває технологічні секрети Тетяна Василівна. - Підставки для виробів заготовлюю дерев'яні або роблю з алчевського гіпсу, який купую в Києві. А якщо вставити в підставки світлодіоди різних кольорів, то виходять ажурні світильники.
 
  - Вважаю, що головне призначення моїх робіт - дарувати радість людям, - каже наша героїня.
  Кожна зі створених Тетяною Василівною робіт - це не просто краса і витонченість, а й глибокий сенс, зашифрований у власному неповторному візерунку. Скільки крашанок зробила, навіть не рахувала - багато що йде на подарунки рідним, друзям, знайомим.
  До речі, різьблення - не єдине її хобі.
  - Захоплююся в'язанням, вишивкою, макраме, виготовленням прикрас, кулонів, деревець з бісеру і насіння акації, картин з пір'я, соломки і навіть з риб'ячих кісточок, - розповідає майстриня. - У мене є мрія: за допомогою рукоділля побувати в різних країнах, взяти участь в виставках, майстер-класах. Думаю, що все ще попереду!
Побажаємо успіхів нашій вчительці. 
Стаття "Неделя" (квітень 2016 р.) gazeta-nedelya.info/news/item/4951-khrupkoe-iskusstvo
 
Читати далі

Зі святом світлого Христового воскресіння!!!

30.04.2016 09:57

 

Христос Воскрес! 
 
Шановні педагоги, учні, батьки та працівники Слоутського НВК!
 
У цей благословенний час дозвольте щиро привітати Вас зі святом світлого Христового воскресіння!!!
 
 
З відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо вас з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою, і нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій!Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пламеніє любов’ю, а помисли стануть щирими та добрими. 
Всіх Вам земних благ!
Читати далі

Про опорні школи - на обласному семінарі

28.04.2016 12:22

У четвер 27 квітня 2016 року директор Слоутського НВК Андрій Петрович Гриценко взяв участь в обласному науково – методичному семінарі: «Науково-методичний супровід педагогічного пошуку та експериментальної діяльності в умовах модернізації освіти».

У роботі семінару, що проходив у конференційній залі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ,  взяли участь більше 50 фахівців: координатори інноваційної та дослідно-експериментальної діяльності методкабінетів місцевих органів управління освітою, керівники лабораторій, експериментів та проектів, науково-педагогічні працівники Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Семінар відкрив в.о. ректора професор Нікітін Юрій Олександрович, який зазначив, що сучасна філософія освіти і нова стратегія реформування освітньої сфери вимагають принципово нових наукових досліджень, обґрунтованого і послідовного запровадження нових науково-педагогічних технологій, раціональних та ефективних підходів до організації наукової та інноваційної діяльності в освіті.

До учасників семінару звернувся проректор з наукової роботи Грицай Сергій Михайлович, який зазначив що інноваційна освіта стає домінуючою тенденцією у всьому світі та сприяє розвитку традиційної освіти. Відповідно нова модель освіти повинна задовольняти вимогам безперервності, фундаментальності, універсальності, гуманізації та демократизму. Вона повинна мати механізми динамічного саморозвитку, тобто володіти такою якістю як інноваційність. Тому потрібна цілісна безперервна система створення та впровадження інновацій в освіту на основі методології інноватики та її адаптації до реалій сучасної України.

Змістовними зазначено доповіді директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Лебединської міської ради Сумської області Фролової Тетяни Іванівни, директора Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лебединської районної ради Сумської області Васильченко Ірину Михайлівну, кандидата педагогічних наук, директора Слоутського навчально–виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Волошка» Березівської сільської ради, керівника опорної школи Березівської об’єднаної територіальної громади Гриценко Андрія Петровича.

Учасникам семінар запропоновано нові науково-методичні матеріали, що сприятимуть підвищенню якості впровадження інноваційної освітньої діяльності та дослідно-експериментальної роботи в області: «Анотований каталог публікацій з інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи педагогічних працівників Сумської області», «Каталог основних публікацій науково-педагогічних працівників КЗ Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за 2015 рік», методичні рекомендації «Організаційні засади здійснення інноваційної освітньої діяльності та дослідно-експериментальної роботи в навчальних закладах».

Читати далі

Серця, зігріті добротою

27.04.2016 12:50

Щороку  проходить Всеукраїнська благодійна акція “Серце до серця”. В цьому році, з 4 по 24 квітня, відбувалась вже ХІ акція , кожного року вона переслідує певну мету, - розповідає практичний психолог Ігор Іванович Колодочка. 

Так,  в 2013 році вона була спрямована на допомогу дітям з вадами слуху, в 2014 році — проводилась з метою допомоги дітям з вадами зору під гаслом”Я хочу бачити життя!”, головною метою в 2015 році було придбання обладнання для обласної дитячої лікарні . 

Цьогорічна  акція проходила під гаслом: «Врятуй життя дитини», з метою закупівлі реанімаційного обладнання для Сумської обласної дитячої клінічної лікарні З розумінням  поставились учні та педагоги до мети акції, зібравши п’ятсот тринадцять гривень проти ста сімдесяти двох гривень минулого року, вийшовши на друге місце в громаді .

Щиро вам дякую, чуйні серця!

Читати далі

Заходи до 30-річчя Чорнобильської трагедії

26.04.2016 16:15

У вівторок 26 квітня 2016 року у Слоутському НВК було проведено ряд заходів щодо вшанування памяті трагічних подій, що стались у 1986 році. 

Вранці було проведено Лінійку Памяті - учні НВК розповіли про причини та наслідки Чорнобильської трагедії та зачитали біографії слоутчан - ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Підготувала цей захід вчитель Оксана Петрівна Лихошапка. 

В ході класних годин учні 5-11 класів переглянули та обговорили фільми про те, як відбувались події 30-річної давнини. 

Також учні 8-11 класів НВК відвідали вдома ліквідаторів "чорнобильців" Лежавського Олександра Григоровича, Мовчана Володимира Олександровича та Огієнка Володимира Івановича. Школярі вурчили квіти та листівки. 

Читати далі

Відсвяткували День Землі роботою на шкільному городі

22.04.2016 15:05

 

22 квітня відзначається Міжнародний день Землі. День Землі проголошений спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 квітня 2009 року і проводиться як міжнародний захід з метою об'єднання людей планети в справі захисту навколишнього середовища.

Учні Слоутського НВК в цей день працювали на сівбі овочів на шкільному городі. Учні разом з класними керівниками 

та в координації з учителями трудового навчання Галиною Миколаївною Костюченко і Ларисою Миколаївною Левченко сіяли моркву, столовий буряк та інші овочі. 
 

Читати далі

У Слоутській школі пройшов "Весняний Колосок"

21.04.2016 15:47

У четвер 21 квітня 2016 року у Слоутському НВК, як і по всій Україні, 

школярі писали завдання Всеукраїнської природничої інтерактивної гри "Весняний Колосок - 2016". 

Всього у змаганнях взяло майже пять демсятків учнів 2-9 класів НВК. Координувала гру вчитель біології НВК Альона Александрівна Алекса. 

Читати далі

Вітання з ІІІ місцем !

20.04.2016 18:07

Після перемоги учнів Слоутського НВК на районному етапі Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» їх чекали зональні обласні змагання. 

Вони проходили у середу 20 квітня  у м. Кролевець.

Наші учні  здобули ІІІ місце . Такі спортивні змагання як «Козацький гарт» дають можливість учасникам більше відчути командний дух гри, адже важлива перемога не однієї особи, а хороші результати кожного із членів команди. «Козацький гарт» вдало поєднує виховання в учнів здорового способу життя, формування всебічно розвинутої особистості в дусі відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230689624

Читати далі

Учні Слоутського НВК посадили дерева

19.04.2016 13:22

Одним з головних напрямків екологічної роботи Слоутського НВК є озеленення території, створення колекції різноманітних рослин, характерних для нашої місцевості. Цю традицію школярі дуже полюбляють. Завдяки турботливості й наполегливості на подвір’ї школи є гарні клумби, парки та сад.

Акція «Посади дерево» під керівництвом вчителів трудового навчання Лариси Миколаївни Левченко і Галини Миколаївни Костюченко, фізики Василя Павловича Козинця, а аткож завідуючого господарством НВК Сергія Олександровича Довгополого  стала традиційною, проводиться щорічно навесні.

Цього року учні 2-11 класів НВК активно включилася до роботи в рамках місячника озеленення і благоустрою. У понеділок 18 квітня відбулась закладення нового дендропарку. Тепер шкільний двір прикрашають саджанці дубів, каштанів та сосен. Загалом посаджено весною 2016 року чотири десятки дерев. 

Недаремно Лев Платонович Симиренко писав: « Хто дихає садом, той дихає здоров’ям, молодістю, радістю життя, поезією, довголіттям».

Школярі, звичайно, не можуть вирішувати глобальні проблеми, але ми намагаємося робити посильні внески в розв’язання цих питань. Тож девізом акції є: «Природу-матінку, як щастя бережіть, любов свою на ділі докажіть».

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230755760

Читати далі

Участь у всеукраїнському вікітренінгу

18.04.2016 18:05

Директор Слоутського НВК Гриценко Андрій Петрович взяв участь 15—16 квітня 2016 року у Вікітренінгу. 

Його проводила громадська організація «Вікімедіа Україна» для вчителів та викладачів України. Основна  мета - це залучення педагогів, а потім і учнів - до редагування Вікіпедії. 


Місце проведення - Київський університет імені Бориса Грінченка та готель "Козацький", що знаходиться на Майдані Незалежності. 

Результатом роботи стало написання цілоого ряда статей до вільної енциклопедії "Вікіпедії", як запорука формування національно-соціальних компетентностей учнів/студентів через застосування інформаційно-комунікативних та медіа-освітніх технологій — одна з проблем сучасної системи освіти. Вікіпедія — середовище, яке зможе допомогти сформувати дані компетентності. Проте, через недостатні знання в редагуванні Вікіпедії педагогами (вчителями та викладачами), цю проблему вирішити важко. Тому, освітній вікітренінг має на меті ознайомити зацікавлених педагогів, які представляють різні регіони України, з Вікіпедією та іншими проектами Фонду Вікімедіа. А також дати ґрунтовні знання в редагуванні Вікіпедії з тим, щоб ці знання поширились на систему освіти, через передачу досвіду колегам та учням/студентам.

 

Читати далі

Наші козаки найкращі в громаді

16.04.2016 15:11

У пятницю 15 квітня на базі Слоутського НВК відбувся місцевий етап Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт». У ньому взяли участь команди Березівського, Первомайського та Слоутського навчально-виховного комплексу.


 Програма фестивальних змагань передбачала проведення конкурсу знавців історії України, її спортивних досягнень та олімпійського руху. Спортивні змагання – це «човниковий» біг, стрибки у довжину з місця, стрибки через скакалку, перетягування канату, естафета.


В результаті спортивних та інтелектуальних випробувань, журі визначило переможцем «Козацького гарту»  команду Слоутського НВК. На ІІ місці – команда Березівського НВК, а на ІІІ – команда Первомайського НВК. 

Команди-переможці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради. 

 

Читати далі

Екскурсія до Києва

15.04.2016 10:57

У четвер 14 квітня 2016 року девять учнів Слоутського НВК разом з учнями Березівського НВК, а також Глухівськихдругої та шостої шкіл, побували на екскурсії в місті Києві.  Цього дня вони разом із своїм керівником  Лихошапкою Оксаною Петрівною та екскурсоводом Ванідовським Сергієм Дмитровичем пройшлися вулицями столиці, побували на Софіївській площі, 

відвідали Свято-Михайлівський золотоверхий монастир, побували ще в Макдональзі та Київському Зоопарку, а біля річного вокзалу милувалися краєвидами столиці.

Екскурсія залишила в пам’яті дітей багато незабутніх вражень, адже виявилась і пізнавальною, і розвивальною.

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230526985

Читати далі

Гуртківці взяли участь в конкурсі від національної поліції

14.04.2016 17:07

З метою привернення уваги суспільства до проблем безпеки дорожнього руху, формування в дітей безпечних навичок поведінки на вулично-дорожній мережі, дбайливого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, виховання свідомого ставлення до неухильного виконання правил дорожнього руху, зміцнення позитивного іміджу органів внутрішніх справ, організації змістовного дозвілля школярів і молоді проводився творчий конкурс «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».  

Згідно його положення учні повинні були намалювати малюнок або виготовити вироби декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, мозаїка, аплікація тощо) та фотографія. 

 Активними учасниками виявилися і учні 5-6 класів  (ІІ вікова категорія) Слоутського НВК, які під керівництвом Лихошапки Оксани Петрівни на гуртку виготовляли вироби та малювали малюнки для участі в конкурсі.

На розгляд журі для першого етапу конкурсу було представлено 11 робіт: 8 малюнків та 3 роботи в декоративному напрямі.  

 

Читати далі

Очільник області відвідав Слоутський НВК

12.04.2016 17:24

У вівторок 12 квітня 2016 року у Слоутському НВК побував Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Олексійович Клочко. 

Учні звернулись до нього з привітанням  за що отримали похвальні слова. Директор Слоутського НВК розповів про особливості функціонування навчального закладу в умовах створення обєднаної територіальної громади та перспективи розвитку. 

Також очільник області переглянув виставку поробок учнів молодших класів  та вихованців гуртків НВК. Крім того, зацікавила керівництво області Галерея слоутчан - учасників АТО. 

Потім всі присутні, а це Березівський сільський голова Надія Михайлівна Артеменко, т.в.о. Голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир Григорович Картавий, Глухівський міський голова Мішель Терещенко та інші)  переглянули деякі навчальні кабінети НВК.

В другій частині візиту до с. Слоут глава області зі своїми заступниками переглянули експозицію музею спортивної слави с. Слоут. Екскурсію провів засновник музею - керівник секції футболу НВК Олександр Якович Левченко. 

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230398414

Читати далі

Весняна толока пройшла на - Ура !

11.04.2016 14:58

Весь канікулярний тиждень з 4 по 11 квітня 2016 року весь колектив Слоутського НВК дуже результативно працював на прибиранні території. Цьому сприяла дуже тепла погода, що встановилась на початку квітня. Але головним було бажання зробити своє довкілля чистим та охайним.

Саме з таким гаслом вийшли всі ( а це - більш як 40 працівників Слоутського НВК - !!!)  на недільник в неділю 10 квітня 2016 року. 

Представниці прекрасної статі загрібали листя в численних парках та садку школи (майже 2 гектари), а чоловіки складали дрова в штабелі для опалення наступного сезону. 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_230319670

Читати далі

Слоутські вчителі - учасники виставки педтехнологій

08.04.2016 16:09

У пятницю 8 квітня 2016 р. вчителі Слоутського НВК взяли участь у виставці - презентації педагогічних надбань "Інновації - 2016" з проблеми "Забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога, як важливого чинника в реалізації державних освітніх ініціатив, творчому та інтелектуальному розвитку учнів". У виставці взяли участь шість шкіл Березівської сільської ради. Кожен директор презентував свій навчальний заклад. 


Конкурс проводився в трьох номінаціях: "Сучасний урок" (друге місце зайняла заступник директора Слоутського НВК Ірина Олександрівна Тюльпа), "Мій дидактичний посібник", "Виховний проект" (переможець - вчитель української мови Слоутського НВК Оксана Петрівна Лихошапка).
Голова журі начальник відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Коломін С.А. та заступник голови журі, спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Перерва І.М. вручили переможцям сертифікати на отримання грошової премії.

Читати далі

Наш вихователь на вчеукраїнському тренінгу

05.04.2016 18:54

1 квітня 2016 року вихователь ДНЗ "Волошка" Слоутського НВК Олена Костянтинівна Довгопола  взяла участь у навчальному тренінгу за українсько-шведським проектом "Освіта для сталого розвитку в дії”. 

На тренінгу вона отримали знання з  методики викладання нового курсу для дітей "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку”, який невдовзі планують ввести у місцевих садочках. 

Дошкільнята Глухова навчатимуться заощаджувати ресурси та вести сталий (екодружній) стиль життя

 Підготовку пройшли 20 педагогів. Навчання проводили тренери проекту "Освіта для сталого розвитку в дії” з м. Києва. По всій  Україні до програми нового курсу долучились вже більше 450 дошкільних закладів у 14 областях України. На спеціальних заняттях діти навчаються, як бути екодружніми та дбайливими господарями й господарками.

Навчальна програма "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку” отримала гриф Міністерства освіти України. За словами авторів-розробників, Олени Пометун і Наталії Гавриш, зараз вона набуває все більшої популярності, оскільки після занять батьки й вихователі одразу бачать позитивні зміни у поведінці дітей не лише щодо ресурсозбереження, а й у спілкуванні з однолітками і дорослими. Крім того, дитячим садкам зручно працювати за новою програмою, оскільки вона легко поєднується з будь-якою із п’яти чинних державних програм для дошкільних закладів.
Розповідає координатор проекту, яка проводила підготовку педагогів, Ірина Баранова: "Курс "Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку” наскрізь практичний. Він складається з трьох тем: спілкування, ресурси, подарунки природи. На кожну з тем пропонуються моделі поведінки, що діти повторюють продовж двох тижнів і в дитсадочку, і вдома для закріплення раціональної звички. Наприклад, закручую кран, коли чищу зуби, бережу навіть клаптик паперу, вимикаю після себе світло, ремонтую іграшки та інші. Усі дії продумані так, що малеча може їх виконувати навіть без допомоги батьків. Пояснюємо дітям, що кожному із них під силу змінювати щось на краще навіть на своєму маленькому рівні: "Тисячі таких, як ви, зараз просто закручують кран, а між тим — дійсно рятують планету”. Програма орієнтована на поступову зміну стилю життя не лише дітей, а й усієї родини”.

Дошкільнята Глухова навчатимуться заощаджувати ресурси та вести сталий (екодружній) стиль життя


"З цікавих відгуків вихователів і методистів після тренінгу: "Отримали новий погляд на мету освіти взагалі. — розповідає Олена Харченко, тренер проекту. — У підсумкових анкетах майже всі педагоги підтримали розповсюдження програми й хочуть викладати нові заняття у своїх дитсадочках”. 

З методичним посібником для вихователів та дидактичними матеріалами, з якими працюватимуть дитсадки, можна безкоштовно ознайомитися онлайн на сайті проекту www.esd.org.ua.

 

Читати далі

Змагались в КВК вікторині "Юні знавці природи"

01.04.2016 11:07

З 21 березня  по 1 квітня 2016 року в Слоутському НВК тривала традиційна декада екологічного виховання школярів та охорони навколишнього середовища. 

Протягом двох тижнів проходило багато різноманітних заходів. Завершальним акордом напередодні канікул у пятницю 1 квітня стало  проведення КВК вікторини "Юні знавці природи".

У змаганні КВК  взяли участь дві команди, сформовані з учнів 5-9 класів. 

Обидві команди у своїх виступах були дуже активні. В результаті змагання компетентне журі визначило переможцем команду "Чорна троянда"  (капітан Анастасія Стеценко, а також її активні гравці - Гриценко Вадим, Маринченко Дмитро, Мостіпан Євгеній, Гриценко Віталій та Шакотько Марина). Всі учасники  отримали нагороду - солодощі.

 

Більше ФОТО 

Читати далі

Взяли участь в огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед учнівських колективів навчальних закладів «Таланти твої, Глухівщино!»

31.03.2016 17:20

У четвер 31 березня 2016 року в актовому залі Слоутського сільського Будинку  культури виступили учнів шести шкіл Березівської обєднаної територіальної громади. 

 

Свято відкрив начальник відділу освіти,молоді і спорту Березівської сільської ради  Сергій Анатолійович Коломін та секретар Березівської сільської ради Галина Василівна Прилуцька. 

Огляд-конкурс  художньої самодіяльності серед учнівських колективів навчальних закладів  «Таланти твої, Глухівщино!» оцінювало журі на чолі з  директором комунального закладу «Березівського центру культури і дозвілля» Березівської сільської ради - Цюкало Володимиром  Володимировичем.

Також, до числа журі увійшли заступник директора комунального закладу «Березівського центру культури і дозвілля» - Щербакова Світлана Дмитрівна, художній керівник комунального закладу «Березівського ценрту культури і дозвілля» - Кулик Людмила  Яківна, художні керівники  сільських будинків культури села Слоут - Нахабич Альона Григорівна, села Шевченкове - Токальська Євгенія Ігорівна,  а також, директор сільського будинку культури села Первомайське - Ченчик Любов Іванівна та завідуюча  Іващенківським об’єктом  дозвіллєвої  роботи -  Понирко Тетяна Георгіївна. 

Програма виступів шкільних колективів на конкурсі- огляді художньої самодіяльності «Таланти твої, Глухівщино!»:

1. Слоутський НВК

2. Іващенківський НВК

3. Березівський НВК

4. Обложківський НВК

5. Шевченківський НВК

6.Первомайський НВК

Читати далі

У Слоуті готові до зустрічі птахів

23.03.2016 11:57

Учні Слоутського НВК дружньо провели традиційне свято зустрічі птахів. Воно проходило в рамках Декади біології, екології та захисту навколишнього середовища. 

У вівторок 22 березня 2016 року учні 5-9 класів разом з вчителем біології Альоною Олександрівною Алексою в шкільному саду та парку прикріпили власноруч виготовлені шпаківні. 

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/sloytnvk?w=wall-57555412_8164

Читати далі

Скайп-конференція з письменницею Світланою Талан

21.03.2016 15:35

Учні Слоутського та Березівського НВК у понеділок 21 березня зустрілись з відомою українською письменницею Світланою Талан. Це стало можливим завдяки сучасним мультимедійним засобам: програмі скайп-зв’язку та проектору.

Світлана Олегівна розповіла про сюжет нового роману «Купеля» та поділилась з присутніми досвідом роботи, а також вона розкрила деякі творчі плани, згадала дитинство у Слоуті. Учні 5 класу, разом з вчителем української мови Оксаною Петрівною Лихошапкою розповіли про свою роботу по вивченню творчості відомої землячки. Питання включення творчості письменниці до списку позакласного читання підняв також бібліотекар НВК Ігор Іванович Колодочка. Також спілкувались і школярі з Берези.

Бібліотекар Слоутської бібліотеки Галина Іванівна Ковальчук, що завітала на скайп-конференцію з представниками клубів за інтересами Слоутського Будинку культури, представила присутнім нові книжки С.Талан що були придбані для бібліотеки за кошти ТОВ «АФ ім. Чапаєва».

 

Більше ФОТО vk.com/album-57555412_229541175

 

Читати далі

Урочисте відкриття Галереї слоутчан – учасників АТО та бойових дій

18.03.2016 16:07

У п’ятницю 18 березня 2016 року у Слоутському НВК відбулась грандіозна подія до якої заздалегідь готувались всі: і учні, і вчителі, волонтери і члени краєзнавчого гуртка – урочисте відкриття Галереї слоутчан – учасників АТО і бойових дій. В такі ж березневі дні 2014-го було окуповано Крим та почались справжні бойові дії на Сході України.

Перша частина Галереї вміщує інформацію та фото про чотирнадцять учасників - справжніх патріотів та захисників:

Багута Микола Володимирович

Василенко Андрій Олександрович

Ващенко Олег Олександрович

Верьовко Олександр Миколайович

Волков Микола Вікторович

Кравченко Олексій Іванович

Костюченко Віталій Петрович

Лихольот Дмитро Миколайович

Матвієнко Дмитро Андрійович

Сачко Віктор Іванович

Стасюк Ігор Васильович

Тур Андрій Олегович

Шакотько Артем Олександрович

Шутко Олександр Іванович

На часі – її продовження.

А найбільше цікавлять дітей місця перебування мужніх слоутчан під час бойових дій та їх нагороди. Всі вони, від наймолодших до старших, підготували експонати виставок на першому та другому поверхах з нагоди відкриття Галереї. Також на свято завітали учні та вчителі Березівського НВК.

А загалом в АТО, головним чином добровільно, побували і продовжують нині службу 21 житель або уродженець села Слоут. А разом з мобілізованими ця цифра вже перевалила за три десятки людей з хоробрими серцями.

Директор НВК Андрій Петрович Гриценко на урочистостях подякував присутніх учасників АТО від імені учнів та педагогів за уроки мужності та патріотизму. Він розповів про роботи школи з патріотичного виховання. А учні НВК вручили справжнім чоловікам – квіти.

Березівський сільський голова Надія Михайлівна Артеменко також привітала героїв свята та вручили їм подарунки. Вона закликала молодь вчитись на реальних прикладах героїзму і відваги, бути гідними своїх старших товаришів і братів.

Від імені учасників АТО на відкритті Галереї також виступив Микола Володимирович Багута.

Свято продовжилось мистецько-патріотичною програмою в актовому залі НВК. Вихованці гуртків школи та дитячого дошкільного закладу (керівники Юлія Вікторівна Сачко, Сергій Олександрович Довгополий, Оксана Петрівна Лихошапка разом з заступниками директора Іриною Олександрівною Тюльпою і Ларисою Миколаївною Левченко) вітали почесних гостей номерами художньої самодіяльності.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради Сергій Анатолійович Коломін, що виступив на святі, ще раз відзначив героїзм справжніх чоловіків та виступив з ініціативою створення громадської організації учасників АТО.

І самі вони також в цей день спілкувались з учнями, ділились спогадами та дякували за увагу дітей до цих подій.

Завершилось свято спортивно-патріотичними змаганнями двох команд, підготовлені вчителем фізичної культури Віктором Миколайовичем Шевченком. Їх запальні виступи визвали шквал емоцій та сміху у захисників та школярів.

Пройдено лише певний етап в патріотичному вихованні учнів Слоутського НВК. Далі – продовження волонтерської та краєзнавчої роботи, зустрічі з самим учасниками АТО. А також продовження Галереї слоутчан – учасників АТО та бойових дій.

 

Більше ФОТО за посиланням: vk.com/album-57555412_229433190

Читати далі

Слоутський НВК потоваришував із болгарським Сарафовом

11.03.2016 17:44

У пятницю 11 березня 2016 року відбулась зустріч адміністрації Слоутського НВК з представником болгарського містечка Сарафово Ніколаєм Желєвим. Це місто розташоване на березі Чорного моря. 

Отримана домовленість про поїздку кращих учнів в червні 2016 року в Болгарію за обміном з болгарськими однолітками. Крім традиційного відпочинку на березі моря та екскурсій пропонується відвідання болгарських шкіл. Адже навчальний рік триває довше, ніж в Україні: у молодших класах - до 15 червня, а в середніх і старших - до 30 червня.  

Туристична фірма з Болгарії пропонує допомогу у оформленні документів. Діти будуть забезпечені 5-разовим щоденним харчуванням протягом 12 днів. 

В цей час у Сарафово будуть тривати традиційні міжнародні фестивалі творчості. Більше інформації за посиланням: tr-tr.com.ua/bolgariya/vii-mezhdunarodnyj-folklornyj-festival-%C2%ABmorskoj-briz%C2%BB

 

Читати далі
Зображено: 91 - 120 з 522
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку:Контакт

Слоутський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Волошка" Глухівської районної ради Сумської області

вул. Шкільна, 15 с. Слоут Глухівський район Сумська область, індекс 41436

(054) 446-64-38